Lisa Marie Presley o Michaelově smrti

29. března 2011 v 9:22

Lisa Marie Presleyová publikuje následující dojemný a pronikavý blog na své My Space stránce" "On to věděl. Před mnoha lety jsme spolu vedli konverzaci o životě. Nepamatuji si přesně, co jsme říkali, možná se mě ptal nato, jak zemřel můj otec. Najednou se zastavil, zíral na mě a klidně a s jistotou v hlase řekl:"Obávám se, že jednou skončím stejně. Tak jako umřel tvůj otec."
Okamžitě jsem se snažila řeč převést jinam, on jen pokrčil rameny a přikývl téměř s jistotou, jako by chtěl říct, že on ví své, a tak to bude.
O 14 let později tady sedím a ve zprávách vidím, jak sanitka opouští jeho dům, vidím obrovská vrata, dav fanoušků před vraty, dav fanoušků před nemocnicí, slyším o příčině smrti a co ji mohlo způsobit. A vynoří se vzpomínky, které mě dusí stejně jako slzy, které nejde zastavit.
Konec, který čekal, který čekali jeho milovaní, který jsem čekala já. Ale nečekala jsem, že to bude tak strašně bolet, až se to opravdu stane. Člověka, kterému jsem nedokázala pomoci, odvážejí nyní ke koronerovi na pitvu k soudnímu znalci v L.A.
Všechen nezájem, všechna lhostejnost, kterou jsem se po léta snažila vybudovat, zmizela do útrob pekla, a teď jsem zničená. Nyní řeknu něco, co jsem nikdy neřekla, protože chci, aby jednou provždy vyšla pravda najevo.
Náš vztah nebyl falešný, jak se psalo v tisku. Ano, byl to neobvyklý vztah dvou lidí, kteří nežili, nebo neznali "normální život", ale kteří k sobě našli cestu. I když on našemu vztahu asi nějaký čas nevěřil. Přesto všechno věřím tomu, že mě miloval nejvíc, jak kdy dokázal někoho milovat. A já ho milovala moc.
Celou tu dobu jsem ho chtěla "zachránit". Chtěla jsem ho zachránit od toho nevyhnutelného, co se právě stalo.
Jeho rodina a ti, kteří ho milovali, ho chtěli zachránit, ale nevěděli jak. Bylo to před čtrnácti lety. Všichni jsme se tehdy báli, že to takhle jednou skončí.
V té době jsem téměř ztratila sebe samu. Měl v sobě neuvěřitelnou dynamickou sílu a moc, na kterou nesmíme zapomínat.
Když svoji sílu využíval pro dobrou věc, bylo to to nejlepší. A když ji využíval pro něco špatného, bylo to to nejhorší. Nikdy to nebylo něco mezi, to nebyl jeho styl.
Ve své snaze zachránit ho před jeho sebedestruktivním chovámím jsem byla velmi citově i duševně vyčerpaná, i z těch hroznývh vyděračů a vydřiduchů, kteří se snažili na něj nalepit. Bylo to nad moje síly. Měla jsem děti, o které jsem se musela starat. Musela jsem se rozhodnout. Bylo to to nejtěžší rozhodnutí, jaké jsem kdy v životě musela udělat, když jsem se rozhodla ho opustit a ponechat ho jeho osudu. A to i přesto, že jsem ho neuvěřitelně milovala a snažila se vše nějak zastavit a zvrátit.
Musím přiznat, že po rozvodu jsem se ještě několik let stále zabývala myšlenkami na něj a na to, co jsem mohla udělat jinak.
Pak jsem několik let měla zlost na všechno, co se mezi námi událo. A najednou nastal zlom a já jsem zlhostejněla. Až doteď.
A teď tu sedím plná smutku, vše se mi vrací a jsem zmatená nad tím, kde jsem udělala největší chybu. Dívám se na zprávy, které mají skoro stejný scénář, jaký znám ze dne 16. srpna 1977 (kdy zemřel Elvis), ale teď se totéž stalo Michaelovi (scénář, jaký jsem už nikdy nechtěla zhlédnout). Přesně tak, jak to předpovědel. Jsem opravdu zničená.
Cokoliv špatného, co jsem s ním prožila, všechna zlá slova řečená v minulosti jsou najednou pryč. Zemřely ve mě i s ním.
Byl to neuvěřitelný člověk a jsem šťastná, že jsem k němu měla tak blízko. Jsem šťastná za všechno, co jsem s ním prožila. Jsem šťastná za všechny roky, kdy jsme byli spolu.
Jen doufám, že teď už si může odpočinout od vší bolesti, tlaku a zmatku kolem sebe.
Zasluhuje, aby od toho všeho byl osvobozen, a doufám, že teď je nebo bude v lepším světě. Rovněž doufám, že kdokoliv, kdo cítí, že selhal, když potřeboval pomoc, bude nyní osvobozen, protože osvobozen je snad i on.
Svět je v šoku, ale on přesně věděl, jak si s ním jednoho dne osud zahraje. Věděl to lépe než kdokoliv jiný, a měl pravdu.


Lisa Marie Presleyová
Z knihy Adriana Granta "Michael Jackson Obrázková encyklopedie"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ctk810 ctk810 | 29. března 2011 v 9:40 | Reagovat

Je mi tak moc líto, že zemřel.
A toto jsou jeho slova:

Když přijdeš na svět, cítíš lásku. Pokud cítíš lásku i v okamžiku, kdy tenhle svět opouštíš, pak je všechno v pořádku. A se vším, co se odehrálo mezi, se už dokážeš vyrovnat.
                - Michael Jackson -

A Michael byl milován po celý svůj život.

2 majdajackson majdajackson | 5. června 2012 v 21:00 | Reagovat

Wow to je něco.... .vyděla jsem Lisu u Oprah jak o tomto mluvily... dostalo mě to...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama