Moonwalk

15. dubna 2011 v 9:35
Malá ochutnávka z knihy MOONWALK, kterou napsal samotný Michael Jackson"You can´t do your best when youŕe doubting yourself." - "Nemůžete ze sebe vydat to nejlepší, jestli o sobě pochybujete."
-Michael Jackson

"Vždycky jsem si přál umět vyprávět příběhy. Příběhy, které by šly z duše. Chtěl bych třeba sedět u ohně a vyprávět lidem příběhy - aby si je živě představili. Aby plakali a smáli se, aby se v duchu přenesli někam jinam. A to díky něčemu zdánlivě prostému, jako jsou slova. Rád bych jim vyprávěl příběhy, které by oslovili jejich duši a proměnily ji.
"Vždycky jsem si moc přál tohle umět. Představte si, jak se musí cítit slavní spisovatelé, kteří vědí, jakou mají moc. Někdy mám pocit, že bych to dokázal. Rád bych se to naučil. Skládání písniček je vlastně něco podobného. Píseň dokáže dát radost i smutek, ale příběh - to je kresba. To je rtuť. Existuje jen málo knih o umění vyprávět příběhy. O tom jak zaujmout posluchače, jak spojit skupinu lidí a pobavit je. Žádné kostýmy, žádný make-up, nic. Jenom vy, váš hlas a vaše strhující umění zavést posluchače někam jinam a změnit jejich životy. I když jenom na pár minut.
Na začátku svého vyprávění bych chtěl zopakovat to, co vždycky říkám lidem, když se mne ptají na mé nejranější dětství se skupinou Jackson 5. To je doba, kdy jsme s muzikou začínali, a já jsem byl ještě tak malý, že si z toho skoro nic nepamatuji. Většinou mají lidé to štěstí, že kariéru začínají až když jsou natolik rozumní, aby přesně věděli, co a jak chtějí dělat a proč to chtějí dělat. Takoví lidé si pamatují všechno, co se jim přihodilo. Jenže to není můj případ, protože mně bylo tenkrát jenom pět let. Když začínáte v soubyznysu jako dítě, nemáte dost rozumu na pochopení toho, co se kolem vás děje. Spousta věcí z vašeho života se rozhoduje mimo vás, když u toho nejste. Přesně to byl i můj případ, pamatuji si jen velmi málo. Pamatuji si, že jsem zpíval naplno, tančil s opravdovým potěšením a dělal práci možná až příliš těžkou pro malé dítě. Nepamatuji si skoro žádné podrobnosti. Co si však pamatuji určitě, je, že když mi bylo osm nebo devět, skupina Jackson 5 začala mít úspěch.
Narodil jsem se ve městě Gary, ve státě Indiana, jednoho pozdního letního večera jako sedmé z devíti dětí. Můj otec Joe Jackson pocházel z Arkansasu, a v roce 1949 se oženil s Katherine Scruseovou, mojí matkou, která pocházela z Alabamy. O rok později se narodila moje sestra Maureen, aby nesla těžké břímě nejstaršího sourozence. Pak následovali Jackie, Tito, Jermaine, LaToya a Marlon. Po mě přišli na svět ještě Randy a Janet."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aboutmj aboutmj | 15. dubna 2011 v 11:31 | Reagovat

Já mám Moonwalk doma strašně dlouho ale ještě jsem neměla čas ho přečíst, ale už se to blíži :-) Jinak tohle jsem ted přečetla a napsal to moc krásně

2 MJPETULKA MJPETULKA | 17. dubna 2011 v 14:52 | Reagovat

Moc krásná kniha!Já ji přečetla čtyřikrát.Opravdu stojí za to!Každý opravdový fanoušek Michaela by ji měl mít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama