Slova Michaela Jacksona

6. dubna 2011 v 20:49 |  Michaelovy citáty a citáty o něm
"Když přicházím na scénu, nevím, co bude následovat. Cítím se úžasně, je to pro mě nejbezpečnější místo na světě....

Na jevišti jsem vyrůstal.
Určití lidé byli stvořeni pro to, aby na světě vykonávali určité věci, a já se domnívám, že naším posláním je lidi bavit. Neumím si představit, že bych dělal něco jiného.
...Viděl jsem hodně bohaté i hodně chudé lidi, ale můj zájem se upíral vždy spíš k těm druhým...Vážím si toho, co mám, a snažím se pomoci ostatním. Když cestuji do zahraničí, vždycky chci raději vidět chudší části země, kterou navštívím. Chci vidět na vlastní oči, jaké je to hladovět, nechci o tom slyšet nebo číst. Chci to vidět.
Když spatříte věci na vlastní oči, je to vždycky trochu jiné. Všechno, co jsem v učebnicích četl o Anglii a královně, bylo krásné, ale moje oči jsou nejlepší kniha na světě. Když jsme účinkovali na představení Royal Command a já jsem se podíval královně do očí, bylo to něco úžasného a neopakovatelného!
Stejné je to s hladověním, když to uvidíte na vlastní oči, porozumíte tomu o něco víc...."

Michael Jackson
srpen 1977
"Miluji svět tance, protože tanec je opravdová emoce, která se vyjadřuje pohybem těla. A ať už se cítíte jakkoli, dáte to tímto způsobem najevo. Mnoho lidí význam tance podceňuje, ale z hlediska psychologie je velmi důležité se zcela uvolnit. Tanec je velmi důležitý jako smích, který vás zbaví napětí. Únik před realitou...je úžasný.
Opravdu věřím tomu, že každý člověk má svůj osud nalinkovaný ode dne, kdy se narodí, a že určití lidé mají na světě svoje poslání. Proto jsou Japonci lepší v technice a lidé černé rasy v hudbě. Je to návrat do Afriky ke kmenovému soužití a hraní na bubny...
Miluji studio 54 v New Yourku, který je tak divadelní a dramatické. Být zde je jako přijmout roli v nějaké hře a stát se součástí představení. Najednou jste součástí toho bláznivého prostředí plného světel a hudby a ocitnete se v jiném světě. Je to báječný únik....
Únik od reality a zázraky mají velkou moc. Máte díky nim dobrou náladu a nezahálíte. Díváte se dopředu s říkáte si:"Bože, to je úžasné, toho si vážím."

Michael Jackson
březen 1980"Vždycky jsem chtěl dělat skvělé věci a něco velkého dokázat, ale toto je první okamžik v mé kariéře, kdy mám pocit, že jsem udělal velkou věc, protože jsem v Guinnessově knize rekordů!"

Michael Jackson
7. února 1984"V poslední době jsem zpytoval svědomí, zda mám veřejně reagovat na tu spoustu falešných obvinění, která se o mně šíří. Rozhodl jsem se vydat toto prohlášení na základě nespravedlnosti těchto obvivění a kvůli tomu, že moji blízcí kvůli nim dalekosáhle trpí. Cítím se velmi šťastný, že se mi dostalo požehnání v podobě úznání mého úsilí. Ovšem toto uznání s sebou přináší také odpovědnost vůči mým obdivovatelům na celém světě. Umělci by měli vždy sloužit jako příklad pro mladé lidi. Jsem smutný, že mnoho lidí opravdu věří součastné záplavě falešných obvinění.
Chci tomu udělat konec, a proto prohlašuji:
Ne, nikdy jsem neužíval hormony, abych si udržel vysoký hlas! Ne, nikdy jsem neprodělal žádný pozměňující zákrok na licních kostech! Ne, nikdy jsem nebyl na kosmetické operaci očí! Ano, plánuji se někdy v budoucnu oženit a založit rodinu. Veškerá prohlášení opačného smyslu jednoduše nejsou pravda. Sdělil jsem svým právním zástupcům, že jsem odhodlán podniknout právní kroky a hnát ke spravedlnosti všechny, kteří se proti mě provinili.
Je o mně známé, že miluji děti. Všichni víme, že děti jsou velmi vnímavé, a proto mohou takovým zprávám podlehnout. Jsem si jist, některé již byly zraněny těmito hroznými pomluvami. Chci si udržet jak jejich obdiv, tak jejich úctu."

Prohlášení Michaela Jacksona, které přečetl jeho manažer Frank Dileo dne 5. září 1984
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ctk810 ctk810 | 7. dubna 2011 v 11:14 | Reagovat

Dík Moni, to je pro ty, kteří ještě nemají tu knihu... a já ji ještě nemám :-( Tak díky...

2 MJPETULKA MJPETULKA | 7. dubna 2011 v 11:14 | Reagovat

Michael je prostě úžasný!Moc povedené animky!

3 Zuznka666 Zuznka666 | 7. dubna 2011 v 15:19 | Reagovat

Michael vždy věděl co říká. A vždy dával do každého prohlášení plno svých citů a apsolutně se otevřel. Miluju jeho vyřčená slova protože je v nich taková hloubka a láska. A ty animáky se absolutně nepovedli :-) protože ja jsem z nich na mrtvici a zase  sledováním nich ztratím spoustu času :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama