Život a kariéra krále popu.....

9. dubna 2011 v 10:32

Michael Jackson se narodil v roce 1958 ve městě Gary, které patří do státu Indiana. Už od malička mu byla jeho hedební kariéra předurčena. V roce 1963 vznikla bratrská kapela Jackson 5. Za jejím založením stál jejich otec Joe Jackson, který chlapcům nedal nic zadarmo. Znali jen samou dřinu, ale ta je provázela úspěchem. Lidé je zbožňovali a milovali. Ovládli žebříčky amerických hitparád. Michael z nich ale postupem času začínal vyčnívat a začal toužit po něčem úplně jiném. Začátkem 70. let úpoutával čím dál větší pozornost a v roce 1979 vydal své první sólové album. Obsahovalo skladby jako například OFF THE WALL, DON´T STOP´TIL YOU ENOUGH, ROCK WITH YOU. Tyto skladby se staly samozdřejmě hned populárními.
Ale ten největší úspěch se zrodil v roce 1982 albem THRILLER, toto album je nejprodávanějším dodnes. Nalezli jsme v nich hity jako jsou BEAT IT , BILLIE JEAN a samozdřejmě samotný THRILLER. Za týden se prodalo neuvěřitelných milion kopií. Michael byl na vrcholu. Zrodila se legenda.
Dalším albem v pořadí bylo album BAD, které vzniklo v roce 1987. Většinu singlů napsal samotný Michael, a ty se stávají opět úspěšnými. Jako například BAD, MAN IN THE MIRROR, LIBERIAN GIRL, SMOOTH CRIMINAL a další a další.
O čtyři roky později v roce 1991 vzniká album DANGEROUS, které posluchači vnímali jako nadčasové. Objevují se zde skladby - HEAL THE WORLD, BLACK OR WHITE, WILL YOU BE THERE. Michael opět slaví úspěch.
Dalším albem v pořadí se stalo album HISTORY, které vzniklo v roce 1995. Bylo to dvou album a obsahovalo hity jako jsou THEY DON´T CARE ABOUT US, SCREAM (duet se sestrou Janet), YOU ARE NOT ALONE a nebo EARTH SONG. Po roce vydání tohoto alba Michael vyráží na celosvětové turné. "Tam, kde se objeví má socha se uskuteční koncert", řekl Michael. Celé turné startovalo právě u nás v Praze, a tak čeští fanoušci měli tu čest spatřit svého Majkýho.
Album INVINCIBLE vzniklo v roce 2001. Zde nalezneme hity jako jsou YOU ROCK MY WORLD, SPEECHLESS či CRY.
Posledním doposud vydaným albem je album MICHAEL, které bylo vydáno až po Michaelově smrti.
V roce 2009 se fanoušci měli dočkat velkolepého návratu. Turné se mělo jmenovat THIS IS IT, ale Michael se ho už nedočkal. Dne 25. 6. 2009 umírá na zástavu srdce.
Při jeho vystoupení fanoušci šíleli. Vyprodal veškerá světová hlediště. Lidé chtěli zpívat a tančit jako on. Stal se ikonou populární hudby. Byl neuvěřitelným géniem, nevýdanných rozměrů.
Michael Jackson je příklad toho, jak jeden jediný člověk může svým talentem a lidskostí ovládnout každého z nás. Jeho hudba tu bude s námi pořád dál. Stal se člověkem, na kterého svět jen tak nezapomíná. V našich srdcích nikdy nezemře.
Navždy tě budeme milovat a obdivovat...
S láskou tvý fanoušci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzanka666 Zuzanka666 | 11. dubna 2011 v 15:18 | Reagovat

No jo MIchael. Ale podle mě nejlepší album je Dangerous. Je tak plné amocí, ostatně jako všechno co se týká Michaela. A jinak  máš pravdu nikdy doopravdy nezemře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama