Únor 2012

projekt MIKEGASM

29. února 2012 v 8:16 Projekt MIKEGASMObdobie: Thriller
Klip/turné: Victory tour (toto turné je myslím si, skvelé :) )
Formát: Fotka, gif, PNG, video
Kategórie:

* a) Najsexy pohľad
* b) Najlepšia fotka s bratmi
* c) Najlepšia fotka zo zákulisia (Backstage)


Musím přiznat, že tentokrát na výběr toho bylo hodně a fotečky byly opravdu k nakousnutí a já nevěděla, kterou vybrat, když na všech vypadá tak neodolatelně:-D


Záměrně to vezmu na přeskáčku:-)

B) NEJLEPŠÍ FOTKA S BRATMIA) NEJSEXY POHLED

No tak tady to bylo sakra těžký rozhodování:-D
a i v barevném provedení......
Původně jsem chtěla vybrat jednu z těhle sexy kousků, ale všechny jsou tak krásné, že by mi bylo líto vybrat jen jednu a proto volím hned tu první v možnosti B) Michaela s bratmi v brýlkách......

NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 15 )

28. února 2012 v 7:53 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Po domě běhala bílá myška a Joseph se zoufale snažil ji chytit, protože sestry při pohledu na ni propadaly histerii. Jakmile začaly ječet, věděli jsme, že myška se k nim vydala na návštěvu. Joseph nechápal, proč se u nás usídlila, jelikož netušil, že Michael v sobě právě našel lásku ke zvířatům, jehož pak provázela celý život.
Choval se k myšce jako k domácímu mazlíčkovi a lákal ji na salát a sýr, aniž o tom někdo z nás věděl. Dnes nechápu, že jsme na to nepřišli. Kdykoliv totiž matka vykřikla a Joseph začal klít, Michael podezřele ztichl a rychle se někam uklidil. Byly mu tenkrát teprve tři, takže by v něm takovou mazanost nikdo nehledal, ale nakonec se samozřejmě prozradil. Jednoho dne se Joseph vplížil do kuchyně a nachytal ho přímo při činu, jak klečí na podlaze a krmí myšku za lednicí.
"Počkej na mě ve svém pokoji!" zařval tak strašně, že se celý dům otřásl v základech.
Michael kupodivu zareagoval úplně jinak, než jsme čekali - dal se na úprk a začal po baráku pobíhat jako vystrašený králíček.
Joseph se pochopitelně s páskem v ruce hnal za ním. Jednou se mu podařilo ho chytit za košili, ale Michael byl mrštný a rychlý jako lasička, takže se mu vykroutil, vyvlékl se z rukávů a znovu mu unikl. Nakonec vrazil do rodičovské ložnice, přeběhl postel a přitiskl se k rohu, prototže věděl, že pásek nejdřív zasáhne stěny.
Ještě nikdy jsem neviděl Josepha tak zuřit. Pustil pásek, Michaela popadl a dal mu takový nářez, že si ten nešťastník málem vyřval plíce."........


Album Dangerous.........

27. února 2012 v 8:23
Tohle období je má srdeční záležitost, ale to už všichni víte :-) Podle mě v tomhle albu dává Michael muzice nový rozměr a ukazuje v něm svou genialitu a originalitu tak, jak ukazoval doposud. Prostě co album, to unikát.....


Album Dangerous vyšlo 26.11. 1991 a okamžitě se stalo nejrychleji prodávaným albem. Na první příčku prodejnosti se dostalo pouhé tři dny po vydání a dodnes se řadí mezi první dvacítku nejprodávanějších alb všech dob.

Dangerous je prvním albem, které Michael vydal se Sony Music a také prvním dospělým sólovým albem, na kterém si Michael vybral nové producenty a rozloučil se s producentem Quincym Jonesem. Album nově produkovali Teddy Riley a Bill Bottrell. 9 písní z alba vyšlo jako singly.

Seznam skladeb:
1. Jam
2. Why You Wanna Trip on Me
3. In the Closet
4. She Drives Me Wild
5. Remember the Time
6. Can't Let Her Get Away
7. Heal the World
8. Black or White
9. Who Is It
10. Give in to Me
11. Will You Be There
12. Keep the Faith
13. Gone Too Soon
14. Dangerous


album..........


Billie Jean živě..........


a fotečky..........A příště to vezmeme hezky od začátku, takže se přesuneme na konec 70. let do období Off The Wall.....:-)


NEJSI SÁM - Jarmaine Jackson ( 14 )

26. února 2012 v 6:43 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Joseph pocházel ze šesti dětí, měl ještě tři bratry a dvě sestry. Byl nejstarší a nejradši měl Vernu Mae, která se narodila hned po něm. Často říkal, že mu ji Rebbie připomíná, protože je také taková pečlivá hospodyňka a je na svůj věk neobyčejně rozumná. Nesmírně svou sestru obdivoval, jak dobře se dokáže o dům a sourozence postarat. Vzpomínal, že když jí bylo pouhých sedm, předčítala u petrolejové lampy svým bratrům Lawrencovi, Lutherovi a Timothymu pohádky na dobrou noc. Potom onemocněla a Joseph se na to musel od dveří ložnice bezmocně dívat. Doktoři ani nepřišli na to, co jí vlastně je. Ležela v posteli a všechny uklidňovala: " Nic se neděje, zase se uzdravím." Ale chřadla den ode dne víc a nakonec nemoci podlehla. Joseph, který se s její smrtí nemohl smířit, proplakal celé dny. Pokud vím, tehdy to bylo naposled, co prolil jedinou slzu. Bylo mu teprve jedenáct.
My s Michaelem jsme byli měkoty a otcovu tvrdost jsme nesnášeli. Nikdo z nás si nepamatuje, že by kdy projevil lítost nebo soucit. Když jsme jako děti brečeli, třeba po výprasku, vždycky se na nás osopil: " Kvůli čemu řveš? Vždyť nemáš proč?"
Po Verně Mae truchlil celé dospívání. Když šel za její rakví, umínil si, že už se nikdy na žádný hrob ani nepodívá. Sestřina ztráta mu zatvrdla srdce a její pohřeb byl poslední, na který kdy šel. To platilo až do roku 2009."......


Album Bad....

25. února 2012 v 7:24
Album Bad je pro mnohé z nás srdcovkou, ( i když pro mě jednoznačně vede Dangerous :-)) a proto jsem se rozhodla pro malou "exkurzi" tímto albem :-DALBUM BAD

Nahráno: 5.1. 1987 - 9.7. 1987

Vydáno: 31.8. 1987

Vydavatel: Epic Records

Producenti: Michael Jackson, Quincy JonesBad je sedmé studiové album Michaela Jacksona. Bylo vydáno 31. srpna 1987 u Epic Records, téměř pět let po jeho předchozím albu Thriller. Po úspěchu alba Thriller se s Bad čekal další velký úspěch a všichni na něj čekali se "zatajeným dechem". Úspěchu Thrilleru Bad nedosáhlo, ale přesto to byl velký úspěch.
V Billboard 200 bylo Bad na prvním místě 6 po sobě jdoucích týdnů. Díky Bad je Michael Jackson jediný umělec, který má 5 singlů z jednoho alba na první příčce. Bad je zařazeno mezi 100 Greatest Albums of All Time a skončilo na 43. místě. V časopise Rolling Stone bylo zveřejněno 500 nejlepších alb všech dob a Bad je na 202. místě. V Británii se za pouhých 5 dní prodalo 500 000 kusů alba, to je Michaelův největší prodej v Anglii. V červenci 2006 bylo oznámeno The Official UK Charts Company, že Bad je deváté nejprodávanější album v britské historii. Celosvětově se Bad prodalo 30 000 000 kusů, což je Michaelovo 3. nejprodávanější album. Bad obsahuje 5 singlů, které dosáhly prvního místa v Billboard Hot 100. Jediná píseň, která nebyla vydána jako singl, je duet Michaela Jacksona s Steviem Wonderem Just Good Friends.
Při natáčení Bad měl Michael více umělecké svobody, než u Off The Wall a Thrilleru. Nahrávání alba trvalo 7 měsíců. Michael pro nové album napsal 60 písní, a 30 jich nahrál a chtěl je vydat na třech diskách. Producent alba Qiuncy Jones však tento počet snížil na 10 písní na jedno LP. Když album vycházelo na CD, 11. bonusová píseň Leave Me Alone byla později vydána jako singl.
Při písničce Dirty Diana hraje kytarové sólo Steve Stevens. Mezi Michaelem a Qiuncym probíhali debaty ohledně písní Streetwalker a Another Part Of Me, jestli je na album mají vůbec dát apod. Skladba Bad byla původně zamýšlena jako duet Michaela s Princem. Ale kvůli jejich rivalitě z projektu sešlo. I Just Can´t Stop Loving You měl být původně duet se slavnou zpěvačkou jako např. Whitney Houston, Aretha Franklin, nebo Barbra Streisand, ale všechny byly zaneprázdněné, a tak si Quincy Jones vybral Siedah Garrett.
Kritici přijali album dobře. Podle Rolling Stone je Bad lepší než Thriller, i když neobsahuje píseň jako Billie Jean. Tím, že Michael Jackson napsal Bad sám (kromě Man In The Mirror a Just Good Friends), je Bad bohatší a lepší než Thriller.
V roce 2001 byla vydaná speciální edice alba se třemi novými písněmi a s novou brožurou obsahující texty a předtím nepublikovaných fotografií.
K albu Bad se Michael vydal na jeho první světové turné jako sólový umělec - Bad World Tour.


Seznam skladeb:


1. Bad
2. The Way You Make Me Feel
3. Speed Demon
4. Liberian Girl
5. "Just Good Friends"
6. Another Part Of Me
7. Man In The Mirror
8. I Just Can´t Stop Loving You
9. Dirty Diana
10. Smooth Criminal
11. Leave Me Alone

kdo by si chtěl poslechnout album.....:-)

a nebo snad koncertík.....:-)


a samozřejmě pár snímečků......:-)


tak to by stačilo a příště si dáme Dangerous....:-)


Michael a umění jménem Kresba

24. února 2012 v 17:51


Michael Jackson kreslil rád a některé z jeho skic se dostaly na veřejnost. Je znát, že je nadaný i po této stránce. Ke kreslení jej kdysi přivedla Diana Ross.

"Když jsme se přestěhovali do Kalifornie, bydleli jsme u ní víc jak rok." (Než rodiče vyměnili dům v Gary za vhodný dům v Kaliforni) (...) "Bylo to důležité období mého života, protože Diana milovala umění a snažila se ho zpřístupnit i pro mě. Nelitovala času a já se od ní hodně naučil. Skoro každý den jsme šli ven, jen my dva, koupili jsme tužky a barvy a malovali. Když jsme nemalovali, chodili jsme do muzeí. To ona mi ukázala díla největších malířů, jako byli Michelangelo nebo Degas. Byl to počátek mého celoživotního zájmu o umění."

Michael Jackson


NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 13 )

24. února 2012 v 7:05 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Když se počet plánovaných tří dětí rozrostl na čtyři, pak pět a tak dále, začala matka ze svého nepatrného platu šetřit, protože doufala, že Joseph přistaví alespoň jednu místnost. Co se pamatuju, měli jsme na zadním dvorku složené cihly, jež představovaly stálou připomínku jejich nadějí na větší a lepší dům.
Náš domeček žije v mých vzpomínkách dodnes. Vzhledem ke stísněnému prostoru moc pohodlný nebyl, ale mělo to výhodu, protože jsme měli všichni maminku neustále na dosah ruky a my bratři jsme bydleli společně v jedné místnosti. To nás nutilo držet pohromadě, takže jsme naplňovali rodičovské krédo, že členové rodiny k sobě mají ze všech lidí nejblíž a její síla pramení z toho, že jsou vůči sobě navzájem lojaální a zachovají svornost. Proto se z nás stala doslova jednotka a všechno jsme dělali společně. Myslím, že jenom málo rodin v Gary se mohlo pochlubit takovou soudržností jako my. Gary bylo dělnické město afroameričanů migrantů, kteří na severozápadě Indiany v pískových dunách prorostlých řídkou vegetací vybudovali roku 1906 středisko ocelářského průmyslu.
Pamětníci vždycky vzpomínali na legendární pracovitost prvních generací obyvatel. Žádný muž z Gary se těžké práci nevyhýbal. " Když se budeš ze všech sil snažit, dosáhneš úspěchu." říkával Joseph. "Úsilí, které do toho vložíš, se ti bohatě vrátí.". Podle měřítek jeho předků znamenala placená práce a vlastnictvídomu velký úspěch, ale Joseph vždy chtěl, abychom se v životě dostali dál než on. Ať jsme měli do budoucna jakékoli přání, nikdy se mu nevysmál a neřekl: " Přestaň laskavě snít s otevřenýma očima a koukej si sehnat pořádnou práci." Chtěl naopak, abychom za svým snem šli a na nic se neohlíželi.".......


Anděl....

22. února 2012 v 10:00 Básničky
Anděli na nebesích,
vyslyš má slova a přání,
žiješ dál v miliony srdcích,
jsi to, co nás dál v životě pohání.
Věřím, že v nebi je opravdový ráj,
jinak by si přeci neodešel tak brzy,
bůh by tě nevzal,
kdyby věděl, že máš zůstat tady.
Ač si pořád pokládáme otázku
....PROČ?
musíme si uvědomit, i když krutou pravdu,
tohle je života kolotoč.
Drahý anděli můj,
si vysoko a přitom cítím tvůj dech,
anděli stůj,
své sny tu prosím v nás nech.
Lidé si myslí,
že jsme jen hloupí,
ale nic nevědí,
o tom jaké to je, když pravý anděl do našeho srdce vztoupí.
A ty jsi anděl,
který nás naučil žít a milovat,
tohle je náš úděl,
tvou pravou tvář světu ukázat.
A i když se snažíme,
a někdy to dá hodně síly,
my, co tě opravdu milujeme,
zničíme ty předsudky v kamenných srdcí lidí.
Anděli můj,
tvá přání z nebe slyšíme,
anděli můj,
navždy budeš to, v co věříme.
Neupadneš v zapomnění,
tvůj sametový hlas v uších bude znít,
tohle je Michael Jackson, tohle je naše snění,
jsi LÁSKA a ta navždy bude vládnou světu a v našich srdcích žít....

NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 12 )

22. února 2012 v 8:41 úryvky z knihy NEJSI SÁM

" Když jsme byli malí, matka se s námi neustále mazlila. Podle obecného přesvědčení jsme prožili nešťastné dětství, protože nám chyběla rodičovská láska, ale to není pravda. Maminka nám ji dávala neustále a cítíme ji dodnes. Stejně jako Michael jsem byl její mazánek a pořád jsem s ním a La Toyou soupeřili o ta, abych jí mohl tisknout k nohám a držet ji za sukni. La Toya na mě žárlila, a tak se snažila, abych upadl v nemilost, Pokaždé, když matka někam odešla a my bratři jsme se poprali, prosili jsme ji: " Viď, že nebudeš žalovat. Slibuješ?"
" Nic neřeknu." prohlašovala přesvědčivě. Jakmile však matka vkročila do dveří, na své slovo zapoměla, vrhla se k ní a začala teatrálně vykřikovat: " Mami Jermaine se pral!" Žalovala na nás na všechny a my měli hroznou chuť jí za to nabančit. Vždycky tiše pozorovala, co děláme, a pak to vyslepičila. Někdy si dokonce vymýšlela, jen aby získala matčinu přízeň já dostal za trest nějakou domácí práci navíc. Zřejmě ji to nebylo moc platné, protože Rebbie po mnoha letech se smíchem říkávala, že máma nejvíc nadržovala mě.
" No jo, tys byl prostě mazánek!" posmíval se mi Michael, což byla docela drzost, protože ani on si na matčinu přísnost nemohl stěžovat.Já neměl pocit, že mě má maminka měla nejraději, ale pokud mi někdy dávala najevo větší lásku než ostatním, bylo to kvůli tomu, co se mi stalo, když byla těhotná s Michaelem. Byli mi tenkrát tři a z nějakého důvodu jsem považoval za velkou zábavu spolykat sáček soli, takže mi začaly selhávat ledviny a musel jsem do nemocnice. Byl jsem silné dítě a rychle jsem se zotavil, ale přesto jsem tam zůstal tři týdny. Matka s Josephem si nemohli dovolit mě denně navštěvovat, a když přece přišli, sestra jim vždycky sdělila, že si můžu oči vyplakat, jak se mi stýská. Když odcházeli, pokaždé jsem se v postýlce postavil a dal se do breku. Jsem docela rád, že si nepamatuju výraz v matčině tváři, když za sebou musela zavřít dveře pokoje. Jak mi později řekla, pukalo jí srdce......"NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 11 )

20. února 2012 v 13:56 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Oblečení jsme nikdy nenosili dva dny za sebou a vždycky bylo vyžehlené. Nikdo z naší rodiny nevkročil na ulici v šatech na nichž byla jediná skvrna nebo pomačkaný záhyb. V šesti letech jsme už všichni s praním pomáhali. Maminka se zkrátka ze všech sil snažila zabránit tomu, aby domácnost s tolika dětmi zachvátil chaos, a tak trvala na perfektním pořádku.
Když jsem se v roce 2007 zúčastnil v Británii reality show Velký bratr, ostatní soutěžící si ze mě utahovali, protože jsem se pořád staral o čistotu a ptal se jich, jestli si před vařením umyli ruce. Moji manželku Halimu to pochopitelně nepřekvapovalo. Tvrdí, že trpím bacilofóbií, a já uznávám, že má pravdu. Do dnes se nedotknu kliky na veřejných záchodcích, protože vím, že spousta lidí si po vykonání potřeby neumyje ruce. Nesahám na zábradlích na schodištích ani na madla u eskalátorů. Když tankuju benzín, držím pistoli v plátěném nebo papírovém kapesníku, a než si v hotelu pustím televizi, postříkám ovladač alkoholem. Strach, že se z něčeho můžu nakazit, mě nikdy neopustí.
Michael nebyl jiný. V dobách, kdy se k němu fanoušci ještě mohli dostat hodně blízko a chtít po něm podpis, mu dělalo hlavu, že bere do ruky cizí propisky. Největší hrůzu měl však z mikrobů, které poletují ve vzduchu. Všichni se mu vysmívali, že přes nos a ústa nosí roušku, a média spekulovala, že se snaží utajit nějakou plastickou operaci. Kdykoliv jsem si přečetl, že "rouška vzbuzuje obavy o Michaelovo zdraví", musel jsem se smát, protože jsem věděl, že mu nic není a jenom se bojí, že by mohl onemocnět. Nasadil si ji pokaždé, když se mu zdálo, že na něj něco leze a nemá dost obranných látek. Zpočátku ji nosil, protože se měl stejně jako já na pozoru před mikroby, ale za nějakou dobu se z ní stal něco jako módní doplněk, který mu umožňoval se "schovat", jakýsi maličký šťít, jenž mu dovolil zachovat si alespoň kousíček soukromí......"


Oznamuji, že............

19. února 2012 v 20:49 Povídky - příběhy
.....a na vědomí dávám, že se rýsuje nová povídečka:-) Jsem někde okolo třícáté kapitolky a tentokrát bych chtěla pokořit padesát dílků. Ovšem jestli tomu tak opravdu bude je ještě ve hvězdách:-) Dostala jsem se na mrtvý bod a nějak čekám až ožiji:-D

Mohu Vám ale slíbit, že co nevidět spatří světlo světa, ale ještě chvilinku musíte vydržet:-) Všechno má svůj čas :-D Kdy přesně to bude ještě sama nevím, ale doufám, že si povídka najde své čtenáře jako tomu bylo doposud, za což jsem nesmírně šťastná....


S láskou MonikaNEJSI SÁM - Jemaine Jackson ( 10 )

19. února 2012 v 11:30 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Na Michaela si pamatuju už jako na batole. Nový přírůstek neznamenal v naší rodině žádnou mimořádnou událost, a tak si nevzpomínám, jak matka odešla do porodnice ani jak ho přinesla domů. Měnit plínky jsem mu začal, když mi bylo pět. Dělal jsem totéž co mojí sourozenci a ze všech sil mamince pomáhal, aby péči o rozrůstající se potomstvo dokázal zvládnout.
Michael byl odmala hyperaktivní a oplýval nevyčerpatelnou energií a zvědavostí. Pokod jsme z něj jen na vteřinku spustili oči, vlezl pod stůl nebo pod postel, jestliže jsme matku přemluvili, aby pustila myčku, poskakoval a vrtěl se do rytmu vibrací, a když jsem mu na pohovce měnil plíny, kroutil se, kopal a obracel se z jednoho boku na druhý, takže jsem měl pocit, že se snažím lapit mokrou rybku. Upevnit mu plínku pomocí zapínacích špendlíků byl nadlický výkon i pro dospělého, natož pro pětiletého kluka a Rebbie nebo Jeckie mi často museli pomoct. Michael mi dlouhými tenkými prstíky vždycky pevně sevřel palec a přitom se na mě díval široce rozevřenýma nevinnýma očima, jež jasně říkaly; Kamaráde, já vím, že ti to ztěžuju, ale zato si užijeme, ne? Mně to moc zábavné nepřipadalo, protože přebalování pro mě znamenalo povinnost navíc. To, že se musíme jeden o druhého postarat, rodiče vštípili nám všem, ale já měl od samého začátku pocit, že odpovědnost za Michaela leží zejména na mě. Možná to bylo proto, že matka neustále volala: " Kde je Michael!?....Není mu nic?.....Dali jste Michaelovi čistou plínu?"
" Ano mami.....tady je.....už ho převlíkám!" zakřičel vždycky jeden z nás
Neboj, Michael je v pohodě. Michael je v pohodě......."


Copak je to za fešáka?:-)

18. února 2012 v 20:43

..........co mě k říšným myšlenkám láká..:-)


NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 9 )

17. února 2012 v 7:12 úryvky z knihy NEJSI SÁM
"To, jak se média na Neverland dívala, jenom potvrzuje, že Michaela posuzovala povrchně a v mnoha případech podle toho, co o něm někdo prohlásil. Názory na ten ranč nebyly lichotivé, ale nikdo se nenamáhal položit si otázku, proč ho postavil. Stejně jak je tomu u všech ostatních lidí, i Michaelovu osobnost formovalo rodinné prostředí. Sláva, zejména postavení idolu, vztyčily mezi ním a ostatními vysokou hráz, takže trpěl pocitem, že mu nikdo nerozumí. Abychom ho mohli pochopit, museli bychom být v jeho kůži a dívat se na svět jeho očima. V roce 2003 vzkázal fanouškům prostřednictvím komentátora Eda Bradleyho z televizní společnosti CBS: " Chcete-li mě opravdu poznat, pusťte si jednu moji píseň. Jmenuje se Dětství. Tu by si všichni měli poslechnout..." Těmi verši chtěl vyjádřit, že je takový, jaký je, protože má za sebou určité prožitky.

Znáte moje dětství?
Hledám svět, z nějž jsem vzešel
Pátrám ve ztrátách a nálezech svého srdce
Nikdo mi nerozumí
Považují mě za výstředníka
Protože si pořád hraju jako dítě
Ale promiňte mi....

Lidé říkají, že jsem divný
Protože mám rád prostinské věci
A já se přitom snažím vynahradit si
Dětství, které jsem nepoznal.

Znáte moje dětství?
Hledám ten dávný zázrak
Jako piráti v dobrodružných příbězích
O dobývání pokladů a trůnů

Než mě začnete soudit, měli by jste mě pochopit
Nahládněte do svého srdce a zeptejte se
Jestli znáte moje dětství

Lidé říkají, že jsem divný
Protože mám rád dětinství
A já se přitom snažím vynahradit si
Dětství, které jsem nepoznal

Znáte moje dětství?
Hledám ten dávný zázrak
Podobající se čarovným pohádkám
A nejfantastičtějším snům

Než mě začnete soudit, měli by jste mě pochopit
A poznat tu bolest, která provázela mé dětství

Je pravda, že se mnoho lidí pokusilo rozkrýt mýtus popového idolu, nedívat se na Michaela skrze mediální bláto a nahlédnout do jeho dětství, ale podle mého mínění by ho museli prožít s námi, aby ho mohli poznat a pochopit. My sourozenci jsme totiž v domku na Jacksonově ulici číslo 2300 ( pochopitelně ji nepojmenovali po nás, ale po prezidentu Jacksonovi) žili ve vlastním světě a měli jsme společné vzpomínky, ale také představy o hudbě a sen o úspěchu. Odtud se odvíjí naše životní příběhy i texty Michaelových písní a já si myslím, že jen tady se lze dopátrat, jaký můj bratr opravdu byl....."
Malovaný Michael

16. února 2012 v 19:10

NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 8 )

16. února 2012 v 7:02 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Za více než dvacet let jsem navštívil ranč Neverland u kalifornského města Santa Ynez, který od našeo domova ležel dva tisíce devět set kilometrů. Michael utratil spoustu peněz a času, aby ho proměnil v zábavní park, a my jsme se na něj celá rodina jeli podívat. Noviny o Neverlandu psaly jako o bizarním výtvoru "divoké představivosti" a vyjadřovaly názor, že se Michael nechal inspirovat Disneylandem. Nemýlily se, ale ve skutečnosti šlo o mnohem víc. Jakmile jsem ho spatřil bylo mi to jasné.
Neverland byl zhotněním dětských vzpomínek. Chodníky a cestičky lemovaly šňůry bílých žárovek a stejné žárovky zdobily tudorovské sídlo, kde Michael bydlel. Svítily celý rok, aby měl Vánoce každý den. Mezi obchody a kinem jezdila velká parní lokomotiva s vagony a po obvodu pozemků kodrcal přes zoo malý vláček. V hlavním domě, do nějž zvala figurína komorníka v životní velikosti a s podnosem v rukou, se ze širokým schodištěm na konci haly nacházela herna. Tam za Supermanem a Darthem Vaderem z Hvězdných válek stál u dveří obrovský stůl, na němž se bez ustání řítily s rozsvícenými světly kopcovitou krajinou přes města, údolí kolem vodopádů dva či tři klasické vláčky od Lionela. V domě i venku vytvořil Michael největší model železnice jaký si člověk dokáže představit.
V zábavném parku se nacházela autodráha s ostrými zatáčkami a ochranými bariérami a za zvuku hudby se tam točil nádherný kolotoč s vyšňořenými koňmi. Stála tam také cukrárna, kde bylo všechno zadarmo, a vánoční strom, který svítil v zimě i v létě. V roce 2003 Michael řekl, že si na ranč pořídil všechno, co jako dítě neměl, ale podle mého názoru, také stvořil to, co si tenkrát užil, ale jen velmi krátce, a tak to vybudoval ve velkém. Sám sebe označoval za fanatického fantastu a tohle bylo jeho věčný sen....."

NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 7 )

15. února 2012 v 7:50 úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Michael stál vedle mě, bylo mi tehdy osm a jemu sotva čtyři - opíral se lokty o parapet a hlavu si držel v dlaních. Dívali jsme se z okna našeho pokoje do tmy, kde hustě padal sníh. Sypal se tak rychle, jako by andělé hráli polštářovou bitvu, a ve světle pouliční lampy se zřetelně rýsovala každá vločka. Byli jsme z toho u vytržení. Tři domy na druhé straně ulice osvětlovaly barevné žárovky, ale Whiteovi si dům ozdobili býlími a pověsili je i na Santu se sobím spřežením, který stál na trávníku. Blikající bílé žárovky lemovaly střechu, příjezdovou cestu i okna a uvnitř ozařovaly nejhustší vánoční strom, který jsme kdy viděli. Byl Štědrý večer.
My jsme si stromek nekoupili a žárovky jsme nevyvěsili, protože pro nás Vánoce neexistovaly. Náš maličký dům na rohu Jacksonovy ulice 2300. avenue byl jediný v nejbližším okolí, kterému výzdoba chyběla. S Michaelem se nám zdálo, že jediný v celém Gary, ale matka nás ujistila, že ve městě bydlí i jiní Světci Jehovovi, kteří na Vánoce nedbají, například rodina paní Maconové, jež má dům jen dvě ulice od nás. Naznačila nám také, že to, co se nám tolik líbí, se nám líbit nemá. Vánoce se totiž neslaví z Boží vůle, ale jde o čistou komerci. Moc nás nepřesvědčila. Přípravy na Boží hod v nás vzbuzovaly radostnou náladu, i když jsme zároveň měli pocit, že sledujeme slavnost, na niž jsme nedostali pozvánku.
Připadalo nám, že ze studeného šedivého světa hledíme do třpytivé výkladní skříně plné barev, která vibruje životem. Na ulici si děti hrály s novými hračkami, jezdily na nových kolech nebo tahaly po sněhu zbrusu nové sáňky. Radost, kterou jsme viděli v jejich tvářích, jsme si jen mohli představovat, protože jsme ji nikdy nezažili. Tenkrát jsme si s Michaelem u toho okna vymysleli vlastní hru. Vybrali jsme si ve světle lampy každý nějakou vločku, pozorovali, jak se snáší níž, a soutěžili, čí se dotkne země první. Dívali jsme se, jak letí zvlášť, na zemi se setkají a splynou s ostatními. Než nás to přestalo bavit, napočítali jsme jich desítky.
Michael se tvářil smutně, a já dnes vím, že když jsem se na něj z výšky svých osmi let díval, bylo mi smutno zrovna jako jemu.
Potom se dal do zpěvu:
Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas......"


Michael Jackson - MTV 1995

14. února 2012 v 6:50 Dokumenty, videa
V roce 1995 MTV Video Music Awards byl vysílán živě z Radio City Music Hall v New Yorku, ve kterém Michael Jackson zahájil přehlídku písní "Billie Jean," "Beat It," "Don't Stop Till You Get Enough", "Black or White", " Dangerous", "You Are Not Alone".