6. kapitola - Štěstí v Ráji

13. března 2012 v 20:40 |  Povídky - příběhy
6. kapitola

Dílek věnuji Haničce

" Paní Jane Williamsová?".........v ruce svírá nějaké papíry policista, který před chvílí zvonil na naše dveře......" Ano"......odpověděla jsem, ale vůbec jsem nechápala co tu chce.........." Můžeme na chvíli dovnitř paní Williamsová?"......." Jistě."......řekla jsem strze a bála se ho zeptat čemu vděčím za jeho návštěvu. Posadil se na židli v kuchyni jenž jsem mu nabídla.Sedla jsem si naproti němu, tušila jsem, že přijde nějaká rána a já bych se mohla po jejím vyřčení rovnou sesypat na zem........." Víte, neříká se mi to vůbec lehce, ale váš manžel měl autonehodu a zraněním, která utrpěl podlehl. Je mi to líto."............." Cože? Můj manžel je mrtvý? To néé."......zakryla jsem svůj obličej dlaněmi a propukla v hysterický pláč. Věděla jsem, že se muselo něco stát, Charles by zavolal kdyby se naskytl důvod proč by nemohl přijít domů. Už jeho vypnutý telefon mě měl přesvědčit, že se něco stalo........." Bože jak to řeknu Erice?"......policista na mě tázavě koukal, kdo že je to ta Erica..........." Má šestiletá dcera, je nahoře v pokoji."..........odpověděla jsem mu na jeho pochybnosti.........." Paní Williamsová má vám kdo pohlídat dceru, třeba nějaká sousedka? Je mi to strašně líto, ale musíte se mnou na stanici podepsat nějaké dokumenty, a také se bude provádět zkouška na alkohol."............." Můj manžel nikdy nepil.".....řekla jsem s ironií v hlase............" Já vám věřím, ale je to nezbytný postup, zavoláte tedy nějaké sousedce?"...........sousedce? To si ten namachrovanej chlap v uniformě myslí, že tu nechám své dítě s cizí ženskou?..........." Malý moment, zavolám své kamarádce Janet."............zvednula jsem se od stolu a šla zavolat Janet, která i v tuhle noční hodinu naštěstí telefon zvedla........" Ahoj Janet, omlouvám se, že tě tak pozdě ruším, ale mohla bys prosímtě přijít pohlídat Ericu?"..........." Co, co se stalo Jane? Jsi v pořádku?".........jasně že nejsem v pořádku, vždyť je můj muž mrtvý.............." Charles měl nehodu a zemřel."...........to už jsem nezvládla a rozplakala se. Naštěstí do dvaceti minut přijela a já tak mohla odejít na policejní stanici.

Na stanici jsem byla až do brzkých ranních hodin. Po důkladném "výslechu" a jejich nejatných otázek mě konečně propustili domů, jako by nestačil ten fakt, že je můj manžel mrtvý. Před sebou jsem měla ten nejtěžší úkol v životě a to říct Erice, že je její otec mrtvý. Bože jak jen to bez něj zvládneme? Opět jsem propukla v neovladatelný pláč.


Když jsem dorazila domů Erica ještě spala. Vzpoměla jsem si na svůj slib jenž jsem ji dala než šla spát .........."až se probudíš, tatínek tu bude".........Charlesi jak jen si nás mohl opustit?......." Jane mám ti udělat kávu?".........ptala se mě ustrašená Janet, která celou dobu byla v našem domě. Zesunula jsem se na židli a na stůl vhodila kabelku. Ani jsem ze sebe nebyla schopna sundat kabát..........." panáka".........odpověděla jsem. Janet někde vyštráchala načatou zvětralou wisky. Byla pěkně hnusná, ale pokud mi dá alespoň malou úlevu, čert to vem.

Ospalá Erica přišla dolů na snídani. Neměla nejmenší potuchy o tom, co se stalo............" Maminko co se děje? Proč pláčeš?"...........Ericu pohled na mé rozmazané, opuchlé oči vyděsil............" Ach holčičko, tatínek.....tatínek už za námi nepříjde. Je v nebíčku.".......Přitisknula jsem si jí k sobě, abych co nejvíce zmírnila její pláč. Odtrhla se ode mně a běžela do svého pokoje............." Erico, počkej!"..........mé volání bylo ovšem marné.......V NEVERLANDU

Dnes od brzkých ranních hodin jsem byl zavřenej ve svém ateliéru jenž jsem výhradně používal ke své lásce k malování. Byly dny, kdy jsem tu trávil i celé hodiny. Moc rád maluji už od dětství. Ke kreslení mě kdysi přivedla Diana Ross. Když jsme se přestěhovali do Kalifornie, bydleli jsme u ní víc jak rok. Bylo to důležité období mého života, protože Diana milovala umění a snažila se ho zpřístupnit i pro mě. Nelitovala času a já se od ní hodně naučil. Skoro každý den jsme šli ven, jen my dva, koupili jsme tužky a barvy a malovali. Když jsme nemalovali, chodili jsme do muzeí. To ona mi ukázala díla největších malířů, jako byli Michelangelo nebo Degas. Byl to počátek mého celoživotního zájmu o umění...
Vzal jsem si štětce a začal malovat. Nikdy dopředu nevím, co namaluji, ale ten pocit, jenž barvy nanáším na plátno mě fascinuje.

Dnes jsem neměl v úmyslu tu strávit celý den. Slíbil jsem dětěm, že odpoledne poskládáme puzzle, které dostaly k Vánocům. Mají rádi tyhle typy her jemiž si procvičují svou zručnost.
" Tatííí, tatínku tak půjdeš už?"........Paris mě netrpělivě tahala za rukáv, když jsem byl v koupelně a umýval si ruce od barev.............." Hned za vámi příjdu zlatíčko, jen řeknu Margaret, aby mi připravila kávu."..............." To už jsem udělala za tebe."...........nevěřícně jsem koukal na svou dceru, která snad má přání viděla na očích...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wendy wendy | 13. března 2012 v 21:04 | Reagovat

To s Charlesem mě moc mrzí. Jak se s tím Erica asi vyrovná? Super dílek už se těším na pokráčko.

2 Janča Janča | Web | 13. března 2012 v 22:36 | Reagovat

... tušila jsem to :(:( Bože, ke konci toho odstavce s Ericou se mi rozslzely oči... když si to představím... chudinka malá :( Strašně mě to mrzí. Jane je mi líto taky, sama má co dělat, aby se s tím vyrovnala ona, a teď ještě musí utěšovat Ericu. I když ta slova útěchy budou myslím pomáhat aspoň trochu i jí...
Michael byl všeuměl, to se musí uznat. Jeho kresby byly perfektní prostě... se na ně podívám a přesně vidím, co tím chtěl říct.
A Paris je kouzelná! :) Ten konec, tak sladký...

3 janikoz janikoz | 14. března 2012 v 13:01 | Reagovat

Ahojky Mony, tak blog už neexistuje, jsem smazala dva roky práce:-Djedno kliknutí a všechno je v tahu:-Dtrochu toho lituju, ale tak co se dá dělat:-/No a jinak se mám fajn, na vaše blogy holky chodím a komentuju:-)no a těším se až po fb zase pokecáme, bude to super:-)

4 Monika Monika | Web | 14. března 2012 v 15:05 | Reagovat

[3]: Tak to je smutný, že si se takhle rozhodla, ale respektuju to.

5 majdajackson majdajackson | 14. března 2012 v 15:09 | Reagovat

Ouu charles no to je bomba, mě to docela odrovnalo a hlavně Erica... je mi z toho smutno... :(

Jinak Michael byl doopravdy všeuměl a nejlepší byl ten konec... :) To bylo úžasný, úplně jsem to viděla.. :)

6 rjbublina rjbublina | Web | 14. března 2012 v 19:47 | Reagovat

Chudáci holky... Budou se s tím určitě hodně těžko vyrovnávat. Hlavně malá Erica.

7 hanylen hanylen | 14. března 2012 v 20:31 | Reagovat

Moniko, mé velké díky za věnování. I když to je moc smutná kapitola, která převrátí celý život Jane a Erice naruby. Stále věřím, že nakonec přece jen v tom pozitivním smyslu, ale teď si musí projít velkým soufalstvím a těžkou zkouškou. Navíc, to, jak jednali policisti je vzhledem k tomu, co Jane prožívá nehorázné. Ještě ji až do rána drží na stanici místo toho, aby jí dali něco na uklidnění a nechali ji vyspat. To potřebvala ze všechno nejvíc.
Je obdivuhodná, jak to dokzala říct Erice.
Chvíle v Neverlandu jsou zase krásně přiblížené, jak Michael maluje. A Paris je báječná, jak je šikovná a starostlivá.

8 Čokoládka Milka Čokoládka Milka | Web | 16. března 2012 v 23:54 | Reagovat

Nechcem sa hrať na jasnovidku alebo čo ale tušila som to... Chúďa Jane a Erica... Jednak prišli o milujúceho otca a v druhom rade o živiteľa rodiny. Viem si predstaviť, aké to musí byť bolestivé a ako sa musia obe cítiť... Najmä Erica, ktorá prišla o ocka :(
Ale ten koniec :) Krásne si popísala Michaelove myšlienky alebo ako to nazvať... to, že k umeniu ho priviedla Diana :) a tak :) to sa mi mooc páčilo :) a Michael prenádherne maľoval, len čo je fakt!

9 Jeana Jeana | Web | 3. dubna 2012 v 12:43 | Reagovat

Ach jo, zase autonehoda, zase na narozeniny a zas někdo umřel:D:D Moni, ty máš teda depresivní sklony, bys mohla klidně psát horory:d Ale Charlese je mi líto:( a co teprv Eriky. Těžce to bude snášet. Beruška malá. Ale tou Paris na konci jsi to zachránila teda:D s tím kafetem:D LOL! Úžasné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama