NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 22 )

19. března 2012 v 8:41 |  úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Při sledování televize jsme se všichni na pohovce natěsnili vedle mámy. Ve vzpomínce na tuhle idylku, která se mi stále vrcí, ji vidím sedět uprostřed, na klíně ji hlavou k obrazovce leží Michael, já trůním vedle ní, La Toya na podlaze opřená o její nohy a zády o gauč a na druhé straně sedí Marlon ( i s Janet, když i ona vztoupila do této rovnice). Tito a Randy leželi na zemi a Rebbie a Jackie si přistrčili křeslo nebo židli z kuchyně. Do okna - které bylo za horkých letních večerů otevřené - jsme postavili takový ten hranatý větřák, který do pokoje vháněl studený vzuch. Michael před něj strkal hlavu a broukal, jelikož ho fascinovalo, jak mu poryv vzduchu při nejvyšších otáčkách rozechvívá hlas.
V zimě naopak nebyla o studený vzduch nouze., jelikož nád do špatně izolovaného domu vnikal všemi možnými škvýrami. Pro kruté indiánské mrazy nebyly stěny tenké jako papír žádnou překážkou a cesta do školy se občas podobala expedici přes Antarktidu. Ráno ve všední dny se vždy Joseph postaral o to, aby máma uvařila hrnec brambor, načemž jsme ze základního tábora vyrazili do hlubokých závějích sněhu. Rukavice jsme si nemohli dovolit - a kvůli načesaným afrům jsme ani nenosili čepice - a tak jsme si do každé kapsy dávali horký brambor, aby nám nebyla zima na ruce. Máma nám pak namazala obličej vazelínou, jako by to byl krém proti sluníčku - od vlasů až k bradě, od ucha k uchu. V těchto tuhých zimách se nám díky tomu nevysušila pleť, ale v máminých očích to sloužilo ještě k jednomu účelu: " Vypadáte díky tomu rozzářeně, svěže, nově a čistě.", prohlašovala a mastné šmouhy vazelíny vydávala div né za módní výstřelek. Namítali jsme, že se jiné děti vazelínou nemažou, a ona na to, že taky nevypadají čistě jako my.".... 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 janikoz janikoz | Web | 19. března 2012 v 11:44 | Reagovat

Tak to Jermaine dobře řekl:-D a jeho mám taky:-D jasně, že byly Jacksonovi nejkrásnější i když byly hodně chudí, což mě dost mrzí, ale za to v dospělosti měli věcí dost:-)No a jak se jinak máš? No já už mám našetřených 15 tisíc, super co?:-D no tak se měj a napiš mi někdy na fb:-) Jana

2 majdajackson majdajackson | 19. března 2012 v 16:51 | Reagovat

Krásné, bych chtěla všechny vidět jak se derou tou závejí v kapsách brambory na obličejích vazelína, musel to být nádherný pohled... :)

3 hanylen hanylen | 19. března 2012 v 21:44 | Reagovat

Mončo, to si ani nedovedeme představit ty podmínky, viď? A přesto to všechno zvládali jako nic. Byli už zvyklí. Ale ty horké brambory v kapse, to je něco!Stejně jim nemohly dlouho vydržet. Alespoň je jistě snědli k svačině! Ani čepice kvůli afrům a tváře od vazelíny!

4 Zuzy Zuzy | Web | 19. března 2012 v 21:55 | Reagovat

NO NEMĚLI TO VŽDYCKY JEDNODUCHÝ...  ALE KOUZELNÝ A VELICE CITLIVÝ JE PŘÍSTUP KATHERINY.. dokázala jim vysvětlit, zdánlivě nevysvětlitelné..   vazelínou si Mike natíral i o svoje afro...  takže univerzální použití!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama