NEJSI SÁM - Jermaine Jackson ( 25 )

30. března 2012 v 21:58 |  úryvky z knihy NEJSI SÁM
" Koncertování uprostřed týdne Josephovi nestačilo. Víkend co víkend nám domlouval kšefty, kdekoli měli volno, a to za pomocí dvou chicagských diskžokejů, Pervise Spanna a E. Rodneyho Jonese. Působili jako naši kultovní manažeři a domlouvali vystoupení i B.B. Kingovi či Curtisi Mayfieldovi, ovšem hlavní náplní jejich práce bylo hraní v chicagském rádiu WVON, nejposlouchanější stanici v Gary. Pervis si bral noční E. Rodney denní směny a oba výrazně prosazovali soulovou hudbu, takže naše propagace byla v dobrých rukou: černošská stanice představovala tehdy nejlepší způsob, jak vejít ve známost. Pokud nás na WVON hráli, ocitli jsme se v hledáčku místních nahrávacích společností.
Pervis, který vždy nosíval šedočerný plstěný klobouk, vypadal trochu jako Otis Redding a před lidmi nás vychvaloval stylem: " Jen počkejte, až ty děti uvidíte naživo!" Joseph skuhral, že Pervisovy šeky banka občas nepřijala, ovšem to, co Pervis postrádal na finanční spolehlivosti, nahrazoval tím, že o nás všude mluvil. On a E. Rodney Jones hájili naše barvy jako nikdo jiný.
Následkem toho se nás pět i s nástroji pravidelně mačkalo v Josephově Volkswagenu, zatímco máma a Rebbie zůstávaly doma s La Toyou, Randym a malou Janet. Nějakou dobu jsme ve škole a v klubech a divadlech pobívali častěji než mezi čtyřli zdmi našeho domova. Naše "koncertní dodávka" měla dvě sedadla vepředu, přičemž ta prostřední jsme odstranili, aby zbylo místo i na zesilovače, kytary bicí a další aparaturu. Vzadu bylo lavicové sedadlo, ale my sedávali a spávali kdekoli, kde jsme mohli složit tělo, třeba s bubnem místo opěrky hlavy. Stísněnější už jsme tam být nemohli, ale cesty se nesly v znamení vtípků, smíchu a zpěvu. Zatímco Joseph řídil, my ostatní jsme si v hlavách spontálně přehrávali celé vystoupení."....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majdajackson majdajackson | 31. března 2012 v 11:48 | Reagovat

To je nádherný popis, škoda, že z toho tak nějak čiší, že své kluky měl Joseph jako cvičené opice, ale i tak to muselo být úžasné, vědět, že ve svých dětech něco máte a že stačí to jen podpořit, a tvrdým drilem k úspěchu... tady se to vyplatilo... :)

2 Mandy Mandy | Web | 31. března 2012 v 18:08 | Reagovat

Achjo, kde se dá ta knížka koupit? Ráda bych si jí přečetla! :) Děkuju moc za přepisy alespoň sem na blog :))

3 Zuzy Zuzy | Web | 31. března 2012 v 20:38 | Reagovat

[2]: Mandy, já nakupuju tady a jsem spokojená... http://www.arara.cz/product/370164

Mony díky, za další skvělej úryvek.. jako děti všechno viděli a proživaslis nadšením a to je krásný, ani enepohodlí je neodradilo od toho co dělali..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama