37. kapitola -Last story

7. listopadu 2012 v 10:22 |  Povídky - příběhy
37. KAPITOLA

Paula vypátrala ženu, která by ji mohla pomoci. Byla to jedna z milenek doktora Murreye a jak zjistila nebyla jedinou. Bylo jí líto jeho součastné přítelkyni Nicole Alvarez, se kterou má dvouletého syna. Murray byl evidentní sukničkář a ženy pro něj představovaly pouhé potěšení. Paula čekala před firmou, ve které Sade Anding pracovala. Nemohla jen tak ji přepadnout na ulici a proto se rozhodla, že jí bude sledovat cestou k jejímu domu......Čekání se vyplatilo. Sade Anding nasedá do svého vozu a Paula si uvědomí, že tohle je ta správná chvíle. Po hodinách čekání na rohu ulice startuje motor svého BMW a rozjíždí se za ženou.
Sade jede poměrně rychle a Paula se drží v těsném závěsu za jinými auty, pro případ, že by ji náhodou zahlédla ve zpětném zrcátku....Na to, že sleduji někoho poprvé mi to myslím jde docela dobře.......pochválí se. Už jedou dobrou půlhodinku a Paule se jí naštěstí stále drží v dostatečné blízkosti. Přitom ji neuniknou okolní domy, které vypadají majestátně. Úplně jiný svět, který zná Paula. Tohle místo ji připadalo zbohatlé a neosobní. Přemýšlela jak asi žijí lidé za zavřenými dveřmi. Možná že mají peněz na rozhazování, luxusní nábytek. Vše, co si usmyslí. Ale opravdu rodina, která tam žije je opravdovou rodinou? Dokáží společně usednout ke společnému stolu a vyprávět o tom co se jim dnes přihodilo? Čtou rodiče svým dětem na dobrou noc pohádku a nebo to za ně dělá chůva? Jak ráda by sama četla svému dítěti.........

Ponořena do svých úvah si málem nevšimne že Sade přijíždí na příjezdovou cestu k jednomu z těch domů.

Paula zaparkuje za nízkým keřem u vzdáleného konce domu. Není na ni skoro vidět, ale ona má perfektní výhled na bazén i tenisový kurt. .....Kde proboha Sade Anding na takový luxus vzala?....pomyslí si. Ani vlastně neví co čeká že uvidí. Sama netuší, co tu pohledává. Uvědomuje si, že zachází příliž daleko, ale chce od té ženy získat další potřebné informace pro rozpletení hádanky zvané Murray. Sade konečně vychází z domu ven do zahrady. V ruce drží šálek, ze kterého se ještě kouří. Paula se z plných plic nadechne, jakoby se chtěla přesvědčit, že obsah hrnku zaplňuje černý životabudič......jak ráda bych si jeden taky dala....rozplývá se nad představou lahodné kávy. Sade se usadí do houpacího křesla a spodní část svého těla přikryje dekou. Otevře knihu na příslušné stránce a zabraná do čtení nevnímá okolní svět..........co asi tak čte?......přemýšlí Paula. Sade Anding vypadá jako okouzlující inteligentní žena, a proto nechápe jak se kdy s Condradem Murrayem mohla zaplést. Paula by jeho milenkou nebyla i kdyby to byl poslední chlap na téhle planetě. Je přece tak odporný a z jeho očí jde doslova strach. Paula doufala, že co nevidět do nich sama pohlédne a bude mu moci plivnou do tváře..... Počkej Conrade, jen co rozluštím tuhle složitou hádanku na Paulu Marshallovou jen tak nezapomeneš.....

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 7. listopadu 2012 v 11:50 | Reagovat

Tak mám takový pocit, že Conrad opravdu jen tak nezapomene! Kéž by schnil!! Já bych mu do tváře neplivla, já bych mu měla sto chutí jednu vrazit! Nesnáším ho, jak mohl udělat něco takového? Chudák Paula, to bude asi dlouho řešit, než se k něčemu dostane... Já osobně, jsem doktory nikdy neměla moc ráda, ale někoho takového, jako je on, už vůbec ne... Protože očividně tenkrát neměl potuchy o tom, jak se provádí masáž srdce - neříká se tomu resuscitace? Nevím, nejsem odborník, nevyznám se v tom, ale jedno vím jistě, že je to doktor, ke kterému já bych se bála jít... Co kdybych k němu přišla a od něj se už nevrátila?? Přesně tak podobně dopadnul chudák Michael :-(. Chtěl jenom pomoct a doktor místo aby pomohl, zabil...
Když se nad tím tak zamyslím, Moni, na ty Vánoce ho asi pustit musí, má právo být na svátky s rodinou a to je asi to, proč ho chtějí pustit, nevím, ale doufám, že ho nepouštějí natralo... To by mě asi ranila mrtvice!

2 Zuzy Zuzy | Web | 7. listopadu 2012 v 12:04 | Reagovat

Dobře Paulo! Tý jo, to je jak detektivka, Paila se nezdá, jde tvrdě za svým.. Když takto žije Murayye milenka, jak pak musí žít on :-(  smutnéí a moc.. a ještě to jak si Paula povzdechla o tom, že by ráda četla svému dítěti pohádku.. co se asi tak přihodilo ? Mony, pěkně nás šponuješ..

3 amonikam amonikam | 7. listopadu 2012 v 12:31 | Reagovat

[2]: Já vím, že už s tím dítětem je to jasný, respektivě kdo tím dítětem je...ale jak a proč...na to si budete muset počkat :-D A jak říkám tady na Murrayovi nezůstane nitka suchá, i když těch viníků je více. On byl ten, který to sprostřetkoval a dotáhl do konce. Takže vínej v pekle Conrade!!!!

4 hanylen hanylen | 7. listopadu 2012 v 13:34 | Reagovat

Tak napínavé, Mončo, že si hned žádám nášup. Oceňuju, jak živé to dokážeš napsat. Paula je na dobré cestě jako detektiv vypátrat víc, než budou tvrdit oficiální zdroje. A ví, za jakýma správnýma lidma jít. Ten přepych, který si mohou užívat Murray i milenky jsou Michaelovy peníze, co od něj dostával za jeho "péči". Hnusí se mi stále víc, ať se hájí jak chce, jsou to jen výmvluvy a lži!!!

5 Zuzanka Zuzanka | 7. listopadu 2012 v 16:51 | Reagovat

Jajajaj Paula je tedy silná žena... To co ona bych určitě nezvládla... Já už bych dávno z těch informací a z toho bolestného pátrání dávno zkolabovala... Jenže Paula se chce dopatrát pravdy, očistit Michaelovo jméno, jeho památku a zajistit mu spravedlnost... Tleskám jí a tleskám i tobě za strhující a napínavou povídku...

6 Mandy Mandy | E-mail | Web | 5. prosince 2012 v 15:24 | Reagovat

Ahoj Moni, tak jsem nemocná, chytla jsem to v nemocnici, když jsem dobrovolničila...jinak ti musím ještě říct, že je mi ze mě vážně blbě, když vidím, jak krásně tady přispíváš a kolik kapitolek jsi už stihla a já, no, prostě bych si nafackovala, takže pokud se rozhodneš mi nafackovat, klidně můžeš :D A teď k povídce! Murray...sakra, jen sem vlezu, už tu straší Murray! No, kde asi na ten luxus Sade vzala...:/ Jo, Paulo, plivej!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama