Kdo je v zrcadle?! ( 2. část)

7. června 2014 v 7:00 |  Povídky - příběhy

V roce 1976 Motown žaluje CBS o ušlý zisk 20 milónů dolarů. Jacksonovi rozjíždí vlastní variety show, založenou na úspěchu jejich kabaretu předminulý rok. Michaelovi se to ale nelíbí. Už se pod vedením svého otce necítí bezpečně. Chce od skupiny odejít. Chce víc, chce jít vlastní cestou. Otec si je vědom, že s odchodem Michaela se vše změní, už nebude mít smysl nadále "rodinný podnik" držet. Moc dobře věděl, že Michael je tahounem a největším talent skupiny. Snaží se ho vydírat. Moc dobře ví, jak moc je jeho syn citlivý, ale naštěstí Mike jeho nátlakům odolá. Rozhodne se, že s bratry udělají společné turné. Po něm už bude Mike sám za sebe.Jacksonovi vyjíždějí na úspěšné světové turné "Destiny" a dostávají za toto album zlatou desku.
Michael dostává roli ve filmu "A chorus line", kde má hrát tanečníka, který se proslaví jako převlečený za ženu. Michael odmítá roli se slovy: "Když to budu hrát, lidé si pomyslí, že jsem takový. Kvůli mému hlasu si už tak mnoho lidí myslí, že jsem homosexuál. Ale já takový nejsem."


V srpnu 1979 vychází první sólové album dospělého Michaela - "Off the wall", které Michael natočil s producentem Quincy Jonesem. Album je veleúspěšné a láme mnoho rekordů. Do konce roku se ho prodá 12 miliónů kopií.


Michaelovi vypršel kontrakt s otcem Josephem, který už neobnovil.
Vychází singl "Don´t stop till you get enough", první písnička Michaela, kterou stvořil a vydal sám.

Tu se začíná psát historie. Okolí si začíná na Michaela zvykat jako na sólového hudebníka. I přes velký úspěch jaký " Off the wall"....měl, Michael nebyl spokojený. Ne tak, jak by si přál.O tři roky později opět pracuje s Quincym na novém album. Album "Thriller", které začne bořit mýty. Překonává veškeré hranice. 1. prosince roku 1982 se Michael Jackson zapisuje do dějin hudby, tance, profesionality, geniality a kdoví čeho ještě. Tu se píšou dějiny, tu se plní opravdový americký sen Michaela Jacksona.

První singl na album s názvem " Billie Jean", je vůbec prvním černošským klipem, který se dostal na hudební stanici MTV.

Michael se se svými bratry zúčastní na speciální show k výročí "25 let Motown", kde veřejně vystoupí a poprvé předvede svůj tanec Moonwalk. Publikum ohromí natolik, že mu celý sál tleská ve stoje. Na druhý den mu zavolá jeho idol Fred Astarie , aby mu poblahopřál k jeho výjimečnému talentu. Michael je prvním umělcem, který má v první pětce hitparády 2 singly: "Billie Jean" a "Beat it".


V roce 1984 je Michael zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Alba "Thriller" se prodalo do té doby rekordních 25 miliónů nosičů. Vyhrává 8 cen Grammy.

Není pochyb o tom, že se zrodil výjimečný člověk s výjimečném talentem.
O rok později zachraňuje šimpanze z výzkumného ústavu v Texasu a dává mu jméno Bubbles.

Michael je pověstný svými texty. Je přesvědčený, že lidé díky písní si mnohé uvědomí.
Společně s Lionel Richie napslai píseň "We are the world", jejíž výtěžek šel do hladem strádající Afriky. Tato píseň je 6x nominovaná a vyhrává 4 ceny Grammy.

Podle časopisu People je Michael 3. nejslavnější osobností na světě.31. srpna 1987 vychází další Mikovo album " Bad"...Začíná světové turné.
Koncertuje v Japonsku, kde věnuje rodině uneseného a zavražděného chlapce 20.000 dolarů. Jeho dobročinnost a soucitnost je zjevná. Pak odjíždí do Austrálie.

Vše se zdá zalité sluncem, ale jak už to bývá úspěch přeje málokdo a tak média začnou na Michaelovi hledat chyby. Spekuluje se o plastických zákrocích, které podle nich podstupuje. Michael je rozlobený, ale zároveň ví, že s tím nemůže nic dělat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | 7. června 2014 v 12:45 | Reagovat

MOnčo opět krásně napsané a spousta zajímavých skutečností. Ani já jsem nevěděla o tom, že MIchael měl hrát v muzikálu, ale bál se že ho budou s tou rolí spojovat. S odchodem od skupiny dobře udělal. A tro mu ještě dlouho mnozí nezasvěcení vyčítali A Bad - už tenkrát začali spekulovat a předhazovat proč se jeho pokožka tak změnila a proč je najednou bílý..

2 Nikola Nikola | 7. června 2014 v 13:24 | Reagovat

Taky chválím, Moni. Všichni to sice známe ze všech biografií, ale já tohle beru jako příjemné zpestření, založené na skutečnosti.
Rozhodně se těším na další část.

3 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 7. června 2014 v 16:44 | Reagovat

Já u toho prvního ostavce úplně nahlas povídám: ,,Michaele, nedej se!" :-D Tak to má být, píšeš neuvěřitelně poutavě a živě...takový životopis jsem prostě ještě nezažila, Mončo. Skvěle vystihuješ Michaelovu zásaditost, nezlomnost (říká se to tak česky, že?) a jeho perfekcionismus. Hele, ty se tím živ a tečka. :-D Rozhodně souhlasím s Haničkou, je dobře, že skupinu opustil. Člověče, o tom muzikále jsem nevěděla, to je zajímavý poznatek...jako...podle mě dobře, že v něm nehrál. :-D Těším se na další díl...i když, negativními myšlenkami jsi skončila a trochu se bojím, jak se popereš s dalšími částmi jeho života. Nebude to lehké psát...

4 Zuzy Zuzy | Web | 7. června 2014 v 19:24 | Reagovat

Tak jak tak pročítám, stále víc si uvědomuju, že tolik darů, co Michael měl shůry, jeho charisma, dar citlivého a něžného chlapa, sexy mlatičky:-) vzorného otce a pevnými zasadamy, které vštěpoval dětem, nebo to c dokázal v hudbě, určoval a určuje směr.. se už nikdy nikdo takový nenarodí, protože Bůh tyto dary věnoval jen a pouze jemu.. ostatní utřou !:-)
Podle časopisu People je Michael 3. nejslavnější osobností na světě... no, asi chyba tisku onoho časopisu.. neměl tam být č.1 !:D  Mony, jsi neskutečná, věcná, objektivní.. taksi říkám, tys s ním měla dělat rozhovory a sepisovat fakta, natáčet dokumenty.. Ano, salší psát bude nejspíš bolestné, ale Mony, vím, že to napíšeš tak, jak tivelí tvoje Mika milující ♥

5 amonikam amonikam | 7. června 2014 v 20:28 | Reagovat

ooo holky vy jste prostě zlaté a táák ke mě hodné, zasloužím si to vůbec? vždyť to píše samotný Majkýýý co já :D ale moooc děkuji snad je to krásné zpestření pro nás všechny :D muck

6 Zuzy Zuzy | Web | 7. června 2014 v 20:56 | Reagovat

[5]: No jasně že zasloužíš a mnohem víc!!♥ Heleď fakt by mě ten dokument v tvém pdání zajímal :-) Ovšem vysílat by se asi nedal.. :D  Ne, že by byl nějak nepravdivý, ale pro množství erotických scén.. :-) a bác, máš námět na povídku !:D

7 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 8. června 2014 v 20:18 | Reagovat

[5]: To si piš, že zasloužíš! :-) ♥

[6]: hele, to je nápad :-D Mončo, ty bys třeba mohla napsat životopisnou knihu "S Michaelem v posteli" ...myslím, že sklidíš obrovský úspěch :-D a já si zamlouvám první výtisk! ♥

8 amonikam amonikam | 10. června 2014 v 8:13 | Reagovat

že? to by byl nápad...hned jdu na to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama