Kdo je v zrcadle?! ( 3. část)

10. června 2014 v 7:00 |  Povídky - příběhy
Jako malý chlapec sníval o Petru Panovi a jeho Zemi Nezemi. Chlapci, jenž nikdy nechce vyrůst. A tak koupí ranče Neverland si plní svůj dětský sen.Michael píše svůj vlastní životopis s názvem " Moonwalk". Zpočátku dostane strach a chce odložit jeho vydání, ale nakonec to neudělá. Kniha se okamžitě stává best sellerem.

(úryvek z knihy)
..." Při práci na projektu Thriller jsem se občas rozčílil a nemohl jsem pochopit, že moji blízcí spolupracovníci nedokážou věc vidět mýma očima. To se mi stává. Lidé často nevidí to, co vidím já, nedívají se na věc stejným způsobem jako já. Mají zbytečné pochybnosti. Přece ze sebe nemůžete vydat to nejlepší, když o sobě pochybujete. Jak by jste mohli, když si nevěříte? Nestačí dělat něco tak dobře jako posledně. Říkám tomu mentalita" Dělej jen to, co můžeš". Ale to nestačí, to vás nenutí růst, zlepšovat se. Na to já prostě nevěřím.
Já věřím tomu, že máme velké schopnosti, jenom je nedovedeme plně využívat. Mozek má ohromnou kapacitu a může vám splnit všechno, co po něm chcete. Přesně jsem věděl, co z toho alba můžeme udělat. Měli jsme vynikající tým, spoustu talentu, výborné nápady a já byl přesvědčený, že můžeme dosáhnout všeho. Úspěch Thrilleru nakonec překonal všechna očekávání a proměnil moje sny ve skutečnost. Album se stalo nejprodávanějším albem všech dob a tento fakt se objevil i na obálce Guinessoovy knihy rekordů.
Na albu Thriller jsme pracovali nesmírně tvrdě. Platí ale také, že z jakéhokoliv díla dostanete jenom to, co jste do něj vložili. Já jsem perfekcionista, pracuji až do padnutí. A stejně jsem pracoval i na obalu."...


21.listopadu 1991 vychází další album v pořadí s názvem " Dangerous" a stává se nejrychlejším prodávaným albem v historii. Michael zbořil další rekord, protože je jediným interpretem, který má své album na prvním místě v 70., 80., i 90. letech.


Michael píše další knihu, která je složená z básní a úvah " Tanec jako sen". Fanoušci díky knize mají opět možnost nahlédnout do nitra jeho milující duše.


(úryvek z knihy)
Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně.
Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí si, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla.
Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se držet ji lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.


Když mu sudička dávala božský hlas, dala mu i božské srdce. Je jeden z největších umělců, který je výjimečný díky své humanitární a charitativní činnosti. To ostatně dokazuje založením charitativní organizaci " Heal the world".V roce 1993 se Michael rozhodne poskytnout televizní interview Olprah Winfrey, na které se dívá 100 miliónů lidí. Vysílá se z jeho domova ranče Neverland. Michael v rozhovoru působí vyplašeně a stydlivě. Zde otevřeně mluví o začátku jeho hvězdné kariéry, i o rozporech se svým otcem, ze kterého i v dospělosti má jistý strach. Pozadu nezůstává tolik spekulované téma o jeho "bílé kůži.". Médiím se zdá poněkud divné jak je možné, že černoch se mění na bělocha. Začnou ho podezřívat z toho, že nechce být tím kým je. Otázka chirurgických zákroků je rozebíraná na denním pořádku. Tu Michael objasňuje proč to tak je a otevřeně mluví o nemoci, o které doposud nikdo nevěděl o nemoci zvané Vitiligo. Je to nemoc, která způsobuje ztrátu pigmentu. Žádné plastiky, žádné "bělení kůže", jak nazývali, ale nemoc, která Michaela začala trápit už v osmdesátých letech. Uvědomovali si vůbec jak muselo být pro člověka, který se narodí s tmavou pletí a jeho pleť je víc bílá než černá, jak se musel cítit? Jak muselo být těžké se s pomluvami vyrovnat?! Jenže jakoby právě tohle bylo předzvěst něčeho strašného, co bude následovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | 10. června 2014 v 12:50 | Reagovat

Mončo, opět chválím - jako celek, to vypadá hezky.
Já osobně, mám doma Moonwalk jako úplně první vydání z roku 1991 - tuším, že si to pamatuji přesně tak - JEŠTĚ PO TETĚ, TAKŽE STARÁ KNIHA, ALE ÚPLNĚ PRVNÍ vydání.. A tanec Jako sen, vlastním taky - SAMOZŘEJMĚ. Dokonce dvakrát. :D
Tak se dostávám - Michael, byl skvělým autorem - on se snad minul povoláním! Ty dvě knihy, které napsal... - nemám slov.
A konečně Dangerous - moje NEJOBLÍBENĚJŠÍ a NEJLEPŠÍ Michaelova albu. Snad pak jedině Thriller - jedině to, jinak se Dangerous pro mě žádné jiné nevyrovnalo.
Jinak, jak už píši na začátku - jako celek pěkné.

2 Nikola Nikola | 10. června 2014 v 12:53 | Reagovat

[1]: Jak tak koukám, zapomněla jsem si vypnout Caps Look  - na začátku:D to se mi stává nějak často, v poslední době.

3 Lilly Lilly | Web | 10. června 2014 v 13:59 | Reagovat

Tahle "série" se mi hrozně líbí, protože se o Mikovi někdo dozvídá víc než třeba věděl:) Je to skvělý:)

4 Zuzy Zuzy | Web | 10. června 2014 v 18:10 | Reagovat

Mony, miluju ten tvůj um, zkloubit fakta s vlastními poznámkami. myslím, že se sudičky u Mikovi kolébky tlačili jak o závd a předháněli se.. takže na ostatní chlapi jak už dlouho pozoruju toho moc nezbylo :D

5 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 10. června 2014 v 23:03 | Reagovat

Ach, já to nechci slyšet...všechny ty strašné věci, co přijdou. Mony, napsala jsi to ale krásně, jemně, citlivě, velmi živě. Zase souhlasím se Zuzy - fakta v lehkém nádechu povídkové nálady. Hrozně se mi líbí ty úryvky, ráda je čtu. Mám moc ráda citáty, hlavně ty Michaelovy. A když nám pak ještě dovolí díky své první knize dostat se pod pokličku i věcem z hudebního světa, nemůžu se nabažit. Tohle je věc, která se jen tak nevidí, vlastně, nevím, kdy naposledy jsem ji viděla- být úspěšný, talentovaný, chytrý, krásný...a k tomu všemu mít pořád ještě srdce. Mony, tenhle tvůj projekt mi maličko připomíná Život legendy. Je to podobně emocionálně silné.

6 amonikam amonikam | 11. června 2014 v 19:35 | Reagovat

ty vaše dojemné komentáře mě jednou dostanou :D děkuji za ně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama