Kdo je v zrcadle?! ( 4. část)

13. června 2014 v 7:00 |  Povídky - příběhy

Michael byl pověstný svou čistou láskou k dětem. Sám byl stále dítětem, i když dospělý. Ale přece v každém z nás se skrývá dětská duše, nefalšovaná radost a sny. A pokud ze svého nitra občas to dítě pustíme, pak můžeme být šťastní. Jak jednoduché, že? Ale houby...vůbec né jednoduché. " Přehnaná" láska k dětem Mikovi zničila život. Moc dobře média věděla, kam udeřit. Kde má svou slabinu.V roce 1993 policie začíná s vyšetřováním o údajném zneužívání třináctiletého chlapce, kterého se měl Michael dopustit.Opravdu upřímně se mi o téhle kapitole Michaelova života píše velice špatně. Nejraději bych ji z jeho života vymazala, ale bohužel to nejde. Sudička mu říkala, že to vždy nebude mít jednoduché. Ale byl silný. Vždy se pral za to, co je správné. Za svou nevinu bojoval do poslední minuty a my s ním.....

A, že nevinný byl? Bezpochyby ANO!!!! Jasné důkazy:Začátkem července 1993 nahrál soukromý detektiv Dave Schwartz tajně telefonickou konverzaci s Evanem Chandlerem. Během této konverzace vyjádřil Chandler své obavy o syna a jeho zlost na Michaela a svou bývalou ženu. Popisoval, jak si povídali a že Michaelovi přesně řekl, co od jeho vztahu se synem chce. Co ON chce."Jestli do toho půjdu, nemůžu prohrát a dostanu všechno, co chci a zničím je navždy. June přijde o kluka a Michael o kariéru."

Od samého počátku bylo jasné o co Evenovi jde. O prachy!!!! ne o syna, ale o prachy, které může na nevinném bezbranném člověku vydělat.Michael se samozřejmě z těhle hnusných lží zhroutil. Neunesl tu nepravdu a nátlak, který byl na něj vyvíjen. On si tohle chování, tohle bezcitné zacházení nezasloužil. Jednali s ním jako s největším zločincem, s prašivým psem, který by měl být co nejdříve odklizen. On? On, jenž kolem sebe rozdával lásku a radost? Anděl jenž se nás snažil toho tolik naučit? On by snad měl být považován za nestvůru? Jak šeredně se pletli.22. prosince 1993 vydal Michael prohlášení o své nevinně, které bylo do celého světa odvysíláno v přímém přenosu televizními stanicemi přímo z Neverlandu.


"Chtěl bych vám ze všeho nejdřív vyjádřit svou nejhlubší vděčnost za vaši lásku a podporu Mám se dobře a jsem silný. Jak už víte, pobýval jsem od skončení turné v cizině a podrobil jsem se léčení ze závislosti na uklidňujících prostředcích. Tyto léky mi původně lékaři předepisovali, aby utišili mé nesnesitelné bolesti, jimiž jsem trpěl po nedávné chirurgické rekonstrukci kůže. Nyní se objevily mnohé nechutné komentáře, popisující mé údajné odporné chování. Tyto komentáře jsou nepravdivé! Jak tvrdím od začátku, tato hrůzná a nechutná zkušenost brzy skončí. V tomto prohlášení nebudu odpovídat na žádná obvinění. Moji obhájci mi doporučili, abych to nedělal. Řeknu jen, že jsem maximálně znechucen a způsobem, jakým média celý případ pojala. Při sebemenší příležitosti zmanipulovala a rozpitvala každou podrobnost a vyvodila si z toho vlastní závěry.Žádám vás, abyste počkali, až vyjde najevo pravda, a abyste mě předem nezařazovali do žádných škatulek ani mě neodsuzovali. Nepovažujte mě za zločince, jsem nevinný."Ačkoliv MJ nikdy nebyl oficiálně obviněn, chtěl se bránit křivému nařčení a jeho právníci měli dostatek důkazů v jeho prospěch. V lednu 1994 nakonec ale souhlasil s tím, aby jeho pojišťovna chlapci vyplatila peníze, aby se předešlo zdlouhavým soudním tahanicím. Jordanova rodina byla spokojená (především tedy otec) a Michael doufal, že se tím záležitost jednou provždy uzavře.

Další zcela jasný důkaz o Mikově nevinně. Bohužel jak už to bývá, tohle prohlášení přišlo v době, kdy Michael už nebyl mezi námi. I tak se najde spousta těch jenž věří své vlastní pravdě.


(Zde jsem použila informace z nedávno zveřejněného článku u Haničky.)

Publikováno dne 7. listopadu 2010

BD"Pane Chandler, děkuji vám, že jste mi poskytl tento exkluzivní rozhovor. Vím, že to pro vás musí být obtížné v poslední době, kvůli smrti jak Michaela tak vašeho otce".
J CH"Smrt Michaela byla pro mě těžká. Ale abych byl upřímný, moc jsem se nezajímal o svého otce".
BD"Vážně? Než se k tomu dostaneme, musím se vás zeptat. Opravdu vám Michael Jackson obtěžoval?"
J CH"Ne! Samozřejmě, že ne. Michael by to nikdy neudělal. Byl tu pro každé dítě. Miloval děti a jeho cílem bylo učinit svět lepším místem díky laskavosti dětí ".
BD"Tak proč to obvinění?"
J CH"Můj idiotský otec lhal Dostal mě do toho. Naše rodina byla ve velikých dluzích a prý potřebujeme rychlý způsob jak vydělat peníze. Takže, hodil Michaela pod autobus. A současně s ním tam hodil i mě".
BD"Chápu to tak, že MJ zaplatil vaší rodině miliony dolarů aby upustila od žaloby".
J CH"Byly nám vyplacené peníze, ale to bylo přes Michaelovu pojišťovnu. Já to chápu tak, že MIchael chtěl, aby dokázal svou nevinu. Ale pojišťovna to zaplatila.
BD"Jaké byly vaše myšlenky, když jste zjistil, že Michael zemřel?"
J CH"Vybuchl jsem pláčem. Cítil jsem, že moje rodina je určitým způsobem zodpovědná, za jeho pád. Pak jsem přemýšlel o všech dobrých časech, které jsme spolu prožili. Vím, že je v nebi a budeme jednou spolu. Nicméně můj otec je pravděpodobně v pekle".

Víc netřeba dodávat.....
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 14. června 2014 v 6:26 | Reagovat

Ano, velmi silný. Tam, kde by ostatní padli, on nepřestal bojovat za pravdu a lásku. Popisuješ to tak úchvatně a dojemně, že se mi chce plakat, Mony. Vystihla jsi to bolestnou pravdou - JAK UŽ TO BÝVÁ, pravda nevyjde najevo rychle. Naopak - často tak pozdě, není výjimkou, že je pozdě příliš. I přes to, že pravda vyšla najevo, bylo toho řečeno a učiněno přespříliš...víc netřeba dodávat, přesně, jak píšeš. Pro něco takového neexistuje omluva nebo ospravedlnění. Mončo, já měla pocit, že čtu knihu, ty jsi tak kouzelná. :-) :-) I když jsi se zrovna pustila do tak temného tématu, ujala jsi se ho absolutně se ctí a skvělým způsobem a já ukrutánsky zbožňuju to, jak píšeš, kočko! ♥

2 Zuzy Zuzy | Web | 14. června 2014 v 6:36 | Reagovat

Mony, načasovámno excelentně, včera to bylo devět let d soudu.. Pod každou tvojí úvahu, vyjádření se podepíšu třeba vlastní krví, je to tak bolestné, pravdivé. Věřím, že Boží mlýny semelou každého, kdo se byť jen na Mika křivě podíval

3 Nikola Nikola | 14. června 2014 v 12:14 | Reagovat

Tohle, je velmi nepříjemné... Přesto to tak je a chudák Michael, se s tím prostě musel potýkat dlouho. Je to odporné, je to hnus! Nemám ráda lidi, kteří na druhého něco neoprávněně hodí a přitom neví, jaká je pravda. Všechno mohlo tehdy dopadnout jinak. Nemuselo být nic z toho, co bylo.

4 hanylen hanylen | 14. června 2014 v 13:01 | Reagovat

Přesně jak píše Zuzy, přesně načasované. Tohloe byl zlom v Michaelově životě. Rána, ze které už se nevzpamatova. I když věřím, že to neměl za zlé těm dětem, protože byly manipulované, využívané chamtivými a závistívými lidmi, kterým na Michaelovi nezáleželo.je samotné by to prostě nenapadlo. Stále ale vidím tu reakci fanoušků a vypouštění holubic. NIc naplat, Chandler dal podobným lidem návod, jak přijít k penězům a Michael se možnosti pomáhat dětem a být v jejich společnosti nevzdal. Bohužel, peníze a touha po senzaci vládne světem a lidé bez kouska svědomí se pak neštítí ničeho. Skvěle napsané, Moniko. Ty bysměla tohle publikovat - vydávat Samizdat, aby se tomu bulváru co stále lidé kupují a čtou tu špínu postacvila nějaká dobrá konkurence!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama