Kdo je v zrcadle?! ( 5. část)

16. června 2014 v 7:00 |  Povídky - příběhy

Stane se, že prožíváme ve svém životě těžké období, a proto jsme rádi, když se v našem okolí objeví lidé, na které se můžeme spolehnout. Podvědomě se upínáme na někoho, s kým na to své trápení nejsme sami.

I v Michaelově životě se takový člověk objevil a navíc to byla žena. Lisa byla dcerou legendy Elvise Presleyho. Poprvé se potkali na koncertě Jackson 5, kde byla se svým otcem. V tom příšerném období si spolu dost často volali a navštěvovali. Michael ji ukázal svůj pohádkový ranč,kde se cítil v bezpečí a šťastný. Ta čistota a láska kolem něj ho naplňovala energií. Jejich přátelství přerostlo v lásku a Mike byl konečně šťastný, že je po jeho boku někdo komu může svou lásku dávat a zároveň přijímat. Díky ní se jeho tvář znovu rozzářila. Svou lásku zpečetili v roce 1994 v Dominikánské republice, avšak veřejnost se o jejich sňatku dozvěděla až necelé tři měsíce po tom, co se vzali.

Michael se opět pustil do práce. Vydává další album s názvem " History". Pilotním singlem je "Scream". Jedná se o duet,který nazpíval se svou sestrou Janet. Svým obsahem písně poukazuje na to, co mu média prováděla v předešlých měsících "Prosím, slitujte se někdo, už nemůžu dál, přestaňte mě trápit, prostě mě už netrapte, přestaňte mě trápit, chce se mi z toho křičet..."...za klip dostává 11 nominací a stává se nejdražším klipem, který kdy vznikl.

Michael je opět na výsluní a zdá se, že všechny ty černé dny jsou zažehnány.

Vychází singl " You are not alone", v jehož klipu účinkuje Michael se svou ženou. Okamžitě se dostává na první příčky hitparád, stejně jako tomu bývalo vždycky. Co singl, to prvenství v hitparádě.

Ale jako by toho nebylo dost, opět hvězdy Michaelovi nepřály. Před chystaným koncertem pro HBO 6.prosince se zhroutil a byl odvezen do nemocnice s totálním kolapsem organismu. Byl 2 dny v ohrožení života. A po 20. měsíčním manželství se s Lisou rozcházejí.Michael se opět upne k práci, protože hudba pro něj vždy představovala ten nejlepší lék.
Vyjíždí na turné, které startuje začátkem září roku 1996 a to v naší rodné vlasti. Ano, i Praha měla možnost na vlastní oči spatřit tohohle velikána a pokochat se jeho uměním. Česká Republika pár dní žila mánií zvanou " King of Pop", a já jsem byla jednou z nich. Až na to, že mě tahle mánie do dnešního dne neopustila :-)V listopadu 1996 se Michael v Austrálii účastní premiéry svého krátkého filmuGhosts v Guinessově knize rekordů z roku 2002 je zapsán jako nejdelší hudební video, jehož spoluautorem je Stephen King. Ghosts představuje odraz společnosti, kde strach z neznámého vede k sebezničující nenávisti a ten, kdo se pozorně dívá, pochopí, že je to podobenství o pohledu veřejnosti na Michaela. Mike zde hraje 5 různých postav a film obsahuje nejmodernější a fascinující počítačové efekty. Za tento film získává 22nejrůznějších ocenění.Další ženou v Michaelově životě se stává dlouholetá přítelkyně a jeho dermatoložka Debbie Rown, se kterou během turné " History" uzavírá sňatek.

13. února 1997 se Michaelovi splní jeho velký sen. Sen pro něhož daleko důležitější než jakákoliv hudební ocenění. Michael Jackson se stává otcem. Narodí se mu syn jehož pojmenuje Prince Michael.

Michael říká, že je to nejšťastnější období jeho života.15. října 1997 končí HIStory tour v Jižní Africe. 82 koncertů ve 35 zemích vidělo 4,5 milionu lidí. Michael v každém městě, kde během turné vystupoval,navštívil dětské nemocnice a domovy, aby pomáhal nemocným jak svým zájmem, tak štědrými finančními dary. Jeho štědrost neznala mezí.

Po čtrnácti měsících se po druhé Michael stává otcem. Tentokrát dcerky Paris. Stahuje se z dohledů veřejnosti. Chce si v pokoji užívat šťastné chvíle se svou rodinou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 16. června 2014 v 8:20 | Reagovat

Mony, jak já tě miluju♥!Tohle je tak rásně sepsaný, jako i ostatní,ale tady zvlášť, když je češč o tom jak byl díky narození dětí šťastný♥ Normálně bych tě doporučila, aby předělal životopisy slavných v učebnicích, jak to říct v tvém podání je to čtivé, má to hloubu, zabíhá to do toho jak se Michael cítil, ne jen letopočty, který jsme se museli ve škole nadrtit.. takovouto formou podáno se to pamatuje  i těm, jako jsem já a občas mají Alzheimera :-)díky tomu, žečtenáři potřebují více ♥  je to ideální.

2 hanylen hanylen | 16. června 2014 v 13:13 | Reagovat

Ou, připojiju se k Zuzy. je to napsané tak precizně,, ale přitom tak osobitě a čtivě, Mončo. I o Lise. Věřím, žem pro něho znamenala mnoho a úprožil s ní hodně šťastných dnů. Ani jsem netušila, že jsi byla na Michaelově vystoupení - to je jistě zážitek na celý život. A stejně tak pro Michaela to bylo narození jeho prvních dvou dětí, u kterého nesměl chybět osobně!

3 amonikam amonikam | 16. června 2014 v 13:57 | Reagovat

[2]: Haničko nebyla. ono to bylo myšleno tak že, když byl u nás tak jsem z toho byla v prdeli jako všichni fanoušci :-)

4 hanylen hanylen | 16. června 2014 v 21:01 | Reagovat

Mončo, už jsem ti chtěla hnusně závidět!!!!

5 amonikam amonikam | 17. června 2014 v 8:20 | Reagovat

[4]: :D
jé a že bych takovou závist chtěla

6 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 17. června 2014 v 8:52 | Reagovat

Čte se to tak nádherně, je to živé, okamžitě to všechno vidím před očima! Tohle je úžasný díl, tak procítěný, plný šťastných emocí. Mony, ty jsi naše malá kouzelnice čarovná! :-D To, jak ho popisuješ, to je jako pohádka...jako bys tam byla - při každé svatbě, na každém koncertu, při každém jednom porodu...jsi boží! ♥

7 Nikola Nikola | 17. června 2014 v 13:44 | Reagovat

Mončo, opět díky za to, že tohle je PRAVDA, že je to SKUTEČNÉ! Ano, Michaelův život, byl asi z částí i takový, jaký ho chtěl mít, avšak i jiný - to by jistě rád vymazal. Zkrátka plný vzestupů, avšak i pádů, jak v osobním, tak v profesionálním životě. Tím narážím na věci, o kterých sem taky jistě napíšeš, takže se to ještě dozvíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama