Kdo je v zrcadle?! ( 7. část)

22. června 2014 v 7:00 |  Povídky - příběhy

Michael si vždy své soukromí chránil nejlépe jak mohl. Aby mohl mezi lidi často se vydával za někoho jiného. Oblékat kostýmy nebylo nic neobvyklého. Měl strach z médií, nevěřil novinářům. Obával se toho, že vše překroutí. Jediný způsob, kde může být vyobrazen takovým jaký opravdu je viděl ve způsobu svých dvou knihách, které napsal " Moonwalk" a " Tanec jako sen".

Ale Michael vždycky toužil být jiný než ostatní. Chtěl, aby fanoušci o něm věděli, vždyť byli jeho rodinou. Tenkrát, když dovolil Oprah, aby s ním dělala rozhovor na ranči tím důvodem byli fanoušci. Oprah jeho upřímnosti nezneužila. Díky ní se přesvědčil, že každý není stejný. Tak proč tedy to nezkusit znovu? Doslech se o anglickém žurnalistovi Martinu Bashirovi. Tenhle novinář dělal rozhovor s různými osobnostmi, i se samotnou princeznou Dianou. Přistoupil tedy na jeho nabídku. Od léta roku 2002 mu umožnil, aby s ním cestoval a trávil u něj čas doma. Michael mu umožnil nahlédnout do jeho soukromí. Bezmezně mu věřil. Že vše bude úplně jinak, netušil.

Bashir místo toho, aby poukazoval na Michaelovi přednosti spíše se ho snažil znemožnit. Udělat z něj hlupáka, psychicky labilního člověka a co víc, opět Michaela světu ukázal jako "milovníka dětí". Né v tom pravém smyslu, jakým způsobem dával dětem lásku, ale tím nejhorším. Nahrál mu ten fakt, že Michael v té době pomáhal Gevinovi Arvizo, který trpěl rakovinou. Žil u něj se svou matkou a dvěma sourozenci. Když s oběma dvěma Bashir dělal rozhovor Michael se zmínil o tom, že nevidí nic špatného na tom, když děti obklopují jeho postel. Postel bral jako nástroj odpočinku. To oni v tom vidí sexuální podtext...řekl. A záběr jenž byl udělán na Gevina, který se drží Michaela za ruku nasvědčoval tomu, že nic nebrání, aby si opět svět mohl Michaela vybarvit jako pedofila, devianta, který zneužívá děti.

Dokument, který měl ukázat pravou tvář Michaela ho totálně znemožnil, ublížil a dostal do velkých problémů. Co naplat, že měl Michael své vlastní kamery, o kterých Bashir nevěděl. Chtěl se nimi pojistit, aby lidé viděli pravdu a né jen sestřihané kousky skládačky, kterou si sám Bashir poskládal. Pravdu znát nechtěli. Raději z té lži vytřískáme peníze, co? !

Začal ten nejhrůznější scénář Michaelova života. Razie celý Neverland obrátila vzhůru nohama. To pohádkové místo, ten čistý ráj, který tak dlouho budoval během pár hodin zničili. Zachovali se k němu jako k tomu největšímu zločinci. Chtěli z něj vyždímat opět peníze, ale na to Michael nepřistoupil. Tentokrát žádné peníze, ale bude bojovat do poslední chvíle, alby oistil své jméno a dokázal, že je nevinný. I kdyby to byla poslední věc, kterou udělá.
prohlášení Michaela z 30. ledna 2005:

"V několika posledních týdnech se o mně v médiích objevilo obrovské množství ošklivých a škodlivých informací. Zdá se, že unikli přes spisy hlavní poroty, kde se mí právníci ani já nikdy neobjevili. Tyto informace jsou nechutné a falešné.

Před několika lety jsem dovolil jedné rodině, aby navštívila Neverland a strávila tam nějaký čas. Neverland je můj domov. Nechal jsem tu rodinu ve svém domově, protože mi řekli, že jejich syn má rakovinu a potřebuje mou pomoc. Během života jsem pomohl tisícům nemocných dětí nebo dětí v tísni.

Tyto události jsou pro mou rodinu, mé děti a mě noční můrou. Nikdy jsem neměl v úmyslu ocitnout se znovu v takhle zranitelné pozici. Miluji svou komunitu a velice věřím našemu soudnímu systému. Uchovejte si prosím otevřenou mysl a nechte mě jít k soudu. Jako každý jiný americký občan si zasloužím spravedlivý soud. Až bude řečena pravda, budu obhájen a osvobozen."
13. června 2005 porota rozhodla o osudu Michaela Jacksona. Jejich verdikt zněl - NEVINNEN a to ve všech bodech obžaloby.

Po vynesení rozsudku Michael na sobě nenechal znát jakékoliv emoce. Soudní síň opustil s kamennou tváří. Žádná známka úlevy, ani se v jeho koutku neobjevil nepatrný úsměv. Nic, prázdno. Prázdno, které měl ve svém srdci se podepsalo v jeho tváři. Hned druhý den odcestoval do Bahrainu na pozvání tamního prince, aby se psychicky i fyzicky zotavil. Michael už nikdy nebyl jako dřív. Jeho bezmezná důvěřivost ho zničila. Uvědomil si, že už nikomu nebude slepě důvěřovat a nikomu nedovolí, aby pošpiňoval jeho jméno.

Michael o procesu nevydal žádné oficiální prohlášení, pouze toto poděkování na internetu:

"Bez pomoci Boha, svých dětí, své rodiny a vás, moji fanouškové, by se mi nikdy nepodařilo dojít až sem. Vaše láska, podpora a loajalita mi pomohly všechno snášet. Udělali jste všechno, co jste mohli. Byli jste tady, když jsem vás opravdu potřeboval. Vaše neutuchající láska mi byla podporou, usušila mé slzy a provedla mě touto životní zkouškou. Nikdy vám za toto nemohu být dostatečně vděčný. To jsou skutečné poklady. Jste moje inspirace. S láskou, Michael Jackson"

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 El El | Web | 22. června 2014 v 7:29 | Reagovat

Vlastně to neměl vůbec lehký...smutné

2 Lilly Lilly | Web | 22. června 2014 v 10:33 | Reagovat

Nikdy to neměl lehké, ale stále bojoval! Lidé jsou hnusní, a každá příšera se v někom schovává,ale v někom anděl...A anděl v Michaelovi byl...

3 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 22. června 2014 v 22:20 | Reagovat

Ach no to ne...úplně mi slezl všechen úsměv z tváře, když jsi napsala: ,,proč to tedy nezkusit znovu?" ... noční můra, noční můra. A po tom všem, když spravedlnost "konečně" zvítězila...ani špetka radosti, úlevy...prostě už nezbylo nic. Všechno bylo zničeno...

4 Zuzy Zuzy | Web | 23. června 2014 v 9:57 | Reagovat

tohle mě nikdy nepřestane bolet, za Michaela.Kolikrát jsem přemýšléla nad tím, proč si z něj udělali zlo a závist svůj terč? dospěla jsem vždy ke stejnému názoru, byl příliš čistý, nezkažený, ušlechtilý na to, aby podezříval z pokrytectví, nebo čehokoliv zlého. Vůbec se nedivím, když nedal znt emoce i když byl zproštěn viny, ať by udělal cokoliv, zas by se v tom jistá skupina lidí rýpala. Michaeli, obdivuji tě a nespmírně miluji za to, že jsi nezahořknul vůči lidem, vůči světu♥

5 hanylen hanylen | 23. června 2014 v 13:19 | Reagovat

To se čte moc těžko. Kvůli penězům zničit takového člověka. Ale naštěstí tu byli i takoví lidé, kteří Michaela podpořili svou láskou a psychicky. Musel na tom být opravdu moc špatně po tom všem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama